22 Ocak 2014 #2249784

N11.com Paramı İade Ettiğini Söyledi Ama Param Gelmedi

Bugün gece saatlerinde N11.com sitesinden cep telefonuma kılıf ve beraberinde 2 ürün almak üzere siparişimi verdim. Daha sonrasında aldığım kılıfı hatalı sipariş verdiğimi anlamam üzerine sadece kılıf siparişimi iptal ettim. Söz konusu firmanın para iade şeklini bilmemem sebebiyle 08503330011 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almak istediğimde bana kartıma iade işleminin tamamlandığı 2-4 iş günü içinde paranın banka tarafından aktarılacağı söylendi.


Ancak ilgili bankayı 3 defa aramama rağmen iade işleminin ilgili firmaca yapılmadığı bilgisi verildi. N11.com ve müşteri hizmetlerini yanıltıcı bilgi vermeleri ve paramı iade etmemeleri sebebiyle kınıyorum.

Emre 1.747 Okunma

Cevaplar

  • Emre23 Ocak 2014

    İnternet alışverişinin ilk başladığı günden bu yana rahatlıkla alışveriş yapmama, defalarca iptal işlemi gerçekleştirmeme rağmen ilk defa n11 den alışveriş yapmış bulunmamla beraber yine ilk defa bir para yatırılması konusunda bu kadar sıkıntı yaşamış bulunmaktadım. Yatırılacak miktarın önemli olmamasına rağmen bir firma reklamlarında paranız n11 güvencesinde diyorsa bir müşteri bir ürünü almaktan aynı gün vazgeçmiş ise verilmeyen bir hizmet için kesilen paranında aynı gün iade edilmesi gerektiği kanaatindeyim . Sonuçta bir hizmeti almak üzere para kesintisi kartımdan yapılmış olup iptal talebim sonrası bu hizmet tarafıma verilmemiştir. Sadece bu konuda değil müşteri hizmetlerinde görüştüğüm kişiler paranın bankaya yatırılmadığı tarafımca söylenene kadar hep biz yatırdık banka 2-4 iş günü içinde hesabınıza geçecek diye bilgi verirlerken ben söyledikten sonra biz satış politikamız gereği 2-4 gün içerisinde paranızı bankanıza iade ediyoruz diye vermiş oldukları bilgiyi değiştirdiler. söz konusu durumdan da vazgeçtim sisteme gönderim adresini kaydetmeme rağmen kargo takibinden baktığımda verilen adresin benim adresimle uzaktan yakından ilgisi olmadığını görmem de tuzu biberi oldu. Arayıp müşteri hizmetlerine kargolanan adresin benim adresim olmadığını ifade etmeme rağmen firmaca bir kez bile aranarak hatanın düzeltiğine dair geri bildirim yapılmamıştır. Sonuç olarak bir firmanın müşteriyle iletişiminin sadece standart mesajları yazarak olmaması kanaatinde olduğumu ifade ederek saygılarımı sunarım.

  • Emre22 Ocak 2014

    Ben aynı siparişte sizden 3 ürün aldım ve toplam 35,5 tl tuttu içlerinden sadece bir ürünü 24.5 tl tutarındakini iptal ettim bankama vermiş olduğunuz referans kodu ile sorgulama yapmak istediğimde açık provizyon şeklinde göründüğünü ve vermiş olduğunuz referans kodu ile herhangi bir sorgulama yapılamayacağı ve firmanızca neden bu kodu verdiklerini anlamadıklarını müşteri hizmetleri ifade etmiştir. Yani söylediğiniz gibi hala iade edilen bir para yoktur.

  • N11 Temsilcisi22 Ocak 2014

    Değerli Üyemiz, Ücret iadeniz başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir. 402200618148 referans kodu ile bankanızdan sorgulama yapabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön