02 Temmuz 2016 #5880052

N11.com İade Hakkım Reddedildi

Ürünü N11.com üzerindeki İncinur mağazasından satın aldım. Ürün açıklama kısmının altındaki iade ve değişim başlığı altında "İade veya değişim yapılacak ürünün, mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderilmesini rica ederiz. Anlaşmalı kargo hakkında detaylı bilgi almak için "Mağazaya Soru Sor" alanından iletişime geçebilirsiniz. " yazıyordu. Bu da ürünün iade edilebileceği anlamı veriyor bana. Ürünü sipariş ettim, geldi.


Gelen ürün resimdeki gibi değildi, üst kısmı çok daha kısaydı, ayrıca alt şortunda da hijyen bandı yoktu. Ben de cayma hakkımı kullanarak iade etme talebi yaptım, hemen ürünü kargoya geri verdim. Fakat ürün iade talebim reddedilmiş. Sebep olarak hijyen gereği mayo ve iç çamaşırın iade alınamayacağı belirtilmiş. Yukarıda yazan ifadelere göre müşteri olarak yanıltıldığımı, açıklama veya iade kısmında net olarak" bu ürün iade edilemez" yazması gerektiğini.

Cemil 73 Okunma

Cevaplar

  • N11 Temsilcisi02 Temmuz 2016

    Sayın Cemil H., 6502 numaralı kanunun, mesafeli satış sözleşmeler yönetmeliği, 15.madde (ç) bendi cayma hakkı istisnalarına göre, kanun gereğince niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik & kişisel bakım gibi hijyenik durumu hassas olan ürünler) Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler içerisinde yer almaktadır. Mağazadan aldığımız bilgi, ilgili ürünün hijyen koşulları açısından hassas bir ürün olması sebebi ile iade talebinize onay verilmeyeceği yönündedir. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili sizleri bilgilendirmiştir. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden ve 08503330011 numaralı n11.com Müşteri Hizmetlerimizden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön