4 g
#12575598

N11 Güven Sarstı!

N11den 209999544586 sipariş kodu ile IQ marka çakar modül aldım. Ürün 24 Ağustos'ta bana ulaştı. Ayın 7 Eylül cumartesi günü akşamı yani 14. günde iade butonuna bastım. Geçerlilik suresi 3 gün olan iade kodu ile bugün pazartesi günü kargoya verdim. Fakat satıcı 14 günü geçtiği için iadeyi reddetti.


Param nasılsa garantide diye n11i aradım. N11de bana 14 günü aştığımı söylemez mi! Yahu kardeşim ben 14. Gün cayma hakkımı kullanıp işlem başlamışım. 15. Gün pazar. Pazar kargolar kapalı. Artı bana salıya kadar süre vermişsiniz kargoya teslim etmek için ben pazartesi verdim. Derhal ücret iademin yapılmasını istiyorum.


Kanuna göre Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Bildirime müteakip 10 gün içerisinde mal teslim edilir.


Yani 14 gün içerisinde iade bildirimi yapma mecburiyeti var. Ürünü teslim etme mecburiyeti yok. Yanlış biliyorsunuz. Vatandaşı mağdur ediyorsunuz.

Evren Evren 827 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Evren'in Teşekkür Mesajı19 s

  Başta sikayetvar ekibine teşekkür ederim. Ve n11e de bu şikayetin özelinde teşekkür ederim. Diğer küfür eden ve tehdit eden satıcıya doğru düzgün bir yaptırım uygulamadılar

 • Evren2 g

  N11'den alışveriş yaptım ve bir firma ile uyuşmazlık yaşadım. Gece saat 22.00 sularında N11 satıcısı şahıs beni arayarak küfür ve hakaret etti. Bir de üzerine açık adresimi söyleyip beni bulacağını yine hakaret ve tehdit ile dile getirdi. 2019 türkiyesi'nde, demokrasimizin ilerlediği, insan hak ve özgürlüklerinin artı kişisel verilerin korunduğu biricik ülkemizde nasıl olur da gecenin bir vakti N11'den biri beni ailemin yanında cep telefonumdan arayarak hakaret tehdit ve küfür edebilir? Nasıl olur da açık adresimle beni bulacağı konusunda tehdit edebilir? Kişisel verilerin korunması kanunundan tutun, TCK'nın hakaret ve tehdit ile ilgili maddelerine kadar devletin kanunlarının hiçe sayılması kabul edilir bir durum değil. Kişisel verilerimi koruyamadığı ve beni böyle insanlarla muhatap ettiği, çalıştığı firmaları özenle seçip takip ve kontrol edemediği için aynı beni tehdit eden şahıs gibi N11'den de yargı önünde şikayetçi olacağım.

 • N11 Temsilcisi3 g

  Sayın Evren T., Konu ile ilgili mağazamız ile sağlanan görüşmede iade talebiniz onaylatılmış durumdadır. İlgili tutar, n11.com tarafından aynı gün iade edilmekte olup, banka süreçlerine bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde hesabınıza + bakiye olarak yansıyacaktır. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • N11 Temsilcisi4 g

  Sayın Evren T., Talebiniz ekibimize ulaşmış olup; sonuçlandığında tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

 • Evren10 Eylül

  N11.com müşteri hizmetlerini arayıp sorun bildirdim ve çözüm ekibinin beni aramasını istedim. Ama görülüyor ki N11 malı satana kadar var. Sattıktan sonra yok. Müşterisini mağdur eden bir firma. Yok eğer satıcı iseniz n11den çok kazanırsınız. N11e güvenmeyin. İddia ettikleri gibi ne müşterisinin yanında ne paranız garanti altında. Adamlar daha aramadı bile o kadar şikayet kaydı yazdırdım.

 • Evren10 Eylül

  N11.com onayım olmadan satıcıya paramı aktardı. Böyle bir rezalet olamaz. Siz ne hakla ben onay vermeden paramı satıcıya aktarırsınız? Derhal paramı geri iade edin Not:Kanuna göre Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Bildirime müteakip 10 gün içerisinde mal teslim edilir.

Ziyaretçi Yorumları