11 Temmuz
#12251582

Güvenilmez Csknmarket Ve N11 Şoku

N11 üzerinden Csknmarket isimli mağazadan yavaş kapanır klozet kapağı almak istedim. İstediğim klozet kapağının tüm özelliklerini satıcıyla fotoğraf yoluyla paylaşmama ve anlaşmamıza rağmen benim klozetimle uyumsuz bir kapağın tarafıma gönderilmek üzere kargolandığını öğrendim ve benim ihtiyacımla örtüşmeyen bir ürünün gönderilmemesini istedim. Ancak ürünün kargo firmasına verildiğini ve kargo elime ulaştığında değişim talebinde bulunup paketi geri gönderebileceğim söylendi. Fakat kargo iş yeri adresime üzerinde ismim yazılmadan gönderildiği için bana ulaşamadan paketinin açıldığını öğrendim.


Satıcıya durumu bildirdim ve bunun bir sorun olmadığını, ince bir kartonda gönderdiği kapağın üzerine ‘kırılır’ etiketi yapıştırmamı rica ederek tarafına göndermemi söyledi. Etiketi yapıştırıp değişim talebinde bulunduktan sonra kargoyu gönderdim ve kapak henüz eline ulaşmadan değişim talebimi reddetti, telefonlarıma da cevap vermedi. Birkaç gün sonra WhatsApp aracılığıyla kendisine ulaştığımda ürünün yavaş kapanmadığını üstelik eline kırık bir şekilde ulaştığını söyledi.


Daha sonra bana yeni bir ürün göndermedi. N11 ile iletişime geçtiğimde bana ürünün kırık da olsa tarafıma gönderilmesini sağlayacaklarını söylediler daha sonra satıcı benim kırdığımı iddia ettiği kapağı Mersin’e (ki ben Tekirdağ’da yaşıyorum) ve başka bir isime parçalanmış bir şekilde gönderildiğini öğrendim. Satıcı, ürünü benim kasıtlı olarak parçaladığım konusunda ısrarcı.


Ürünün parçalanıp parçalanmadığını bilmiyorum. Başına neler geldi bir fikrim yok. Neden Mersin’e gittiğini hiç anlamış değilim.
Ben sadece çok şaşkınım çünkü basit bir klozet kapağını kasten parçalayıp en başında uzlaşıp düzgünce iletişim kurduğum birine kırıp göndermek oldukça iddialı bir senaryo, ki uzlaşmasam bile kapağı parçalamak gibi bir hınç içinde bulunmazdım. Niçin bir insan, bir satıcı bir müşterisini böyle bir duruma sokmak ister?


Sadece bir klozet kapağı parasını klozet kapağı göndermeden almak mıdır amacı? Ben anlamış değilim. Açıkçası başıma daha önce böyle bir şey gelmedi. N11 yetkilileri ile iletişime geçip durumu izah etmem de netice vermedi ve müşteri temsilcilerinin kayıtsızlığı beni daha çok şaşırttı. Çok ilginç bir olay yaşadığımı düşünüyorum. Neden? Diye sormak istiyorum.

Nevzat Nevzat 190 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Nevzat11 Temmuz

    Cevabınız havanda su dövmekten öteye gitmemektedir. Bu kadar basit bir olayda haksız olduğu bariz olan csknmarketi destekleyip müşteriyi mağdur etmeniz ve çözüm olarak Tüketici Hakem Heyetini göstermeniz kabul edilebilir değildir.

  • N11 Temsilcisi11 Temmuz

    Sayın Nevzat Ç., Müşteri Hizmetleri Ekibimiz konu ile ilgili sizlere bilgilendirme sağlamıştır. Hesabım sayfanızda bulunan Canlı Destek bölümünden de bize ulaşabilirsiniz. n11.com Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler