20 Şubat 2018
Yorum Yap
#10147887

Mothercare İstediğim Ürünü Göndermeyip Sorun Çıkarıyor!

27.01.2018 tarihinde internet siteniz üzerinden 5128513 numaralı mamas papas urbo2 ‘bordo’ renkli bebek arabası siparişi verdim. Birkaç gün sonra sipariş elime ulaştığında, gönderilen ürünün kahverengi olması sebebiyle, bir karışıklık olduğunu düşünerek müşteri hizmetleri ile temasa geçtim.


Görüşme sağladığım ilk arkadaşınız stoklarında bordo renkli bebek arabası olmadığını, depoda bir karışıklık olmuş olabileceğini eğer istersem ürünü iade edebileceğimi söyledi. Bende cevaptan çok tatmin olmadığım için düşünmek istediğimi söyledim ve İstanbul'daki birkaç tane Mothercare mağazasıyla görüştüm. Tesadüfen Marmara Forum mağazasında kapalı kutu bir adet bordo renkli urbo 2 bebek arabası olduğunun teyidini aldım.


Ardından müşteri hizmetleri ile 2. bir görüşme sağlayarak durumu izah ettim ve bebek arabasını mağazadan bordosu ile değiştirmek istediğimi belirttim. Arkadaşınız internet depoları ile mağaza stoklarının birbirinden farklı işlediğini normalde internetten aldığım ürünü mağazan değişim yapamayacağımı ancak yanlış bir ürün gönderimi olduğu için üst birimle görüşüp, bu değişimi sağlayıp sağlayamayacaklarını öğrenip bana geri dönüş yapacağını söyledi.


3. görüşmemiz sonucunda üst birimden onay geldiğini, benim için ilgili bebek arabasını mağazadan çekip adresime yollayacaklarını bunun içinde benim elimdeki kahverengi bebek arabasını değişim formu ile UPS kargoyla geri göndermem gerektiğini açıklama kısmına da durumu izah eden bir not yazmam gerektiği söylendi. Ben yinede teyit olması için tekrar tekrar kahverengi bebek arabasının benim için 2. bir opsiyon olabileceğini, önceliğimin bordo olduğunu ancak olmaması halinde var olan bebek arabasını beğendiğimi, tekrar bir sıkıntı yaşamak istemediğimi belirttim. Ancak arkadaşınız kendinden emin bir şekilde değişimin sağlanacağını söyledi. Bende söylenen şekilde elimdeki bebek arabasını size geri yolladım.


Tüm bu görüşmeler üzerine aradan yaklaşık bir haftadan fazla zaman geçmesi ve gelen giden bir kargo olmaması sebebi ile merak ederek durumu sorgulamak için müşteri hizmetleri ile 4. bir görüşme yaptım. Görüştüğüm arkadaşınız stoklarında bordo bebek arabası olmadığını eğer istersem ‘100 TL’ fark ödeyerek siyah renkli olanını bana gönderebileceklerini ya da iade yapabileceğimi söyledi. Bende şaka yaptığını düşünerek durumu baştan sona izah ettim ve böyle bir ödemeyi kabul etmediğimi konu ile ilgili geri dönüş beklediğimi söyledim.


Ertesi gün müşteri hizmetleri ile yaptığım 5. görüşme sonucunda bahsedilen mağazadan çekilecek bordo bebek arabasının defolu olduğu, ellerinde sadece siyah renk opsiyonu olduğu ve tabi ki bunu istersem ‘100 TL’ ödemem gerektiğini tekrarladı.


Gelinen bu noktada ben sipariş ettiğim bordo renkli bebek arabasını alamamış olmamın yanı sıra, elimdeki kahverengi bebek arabasından oldum haricinde vaktimi saçma telefon görüşmelerine harcayarak sonucunda siyah renkli bebek arabası için ekstra 100 TL ödeme opsiyonuna sahip oldum.


Bu Mothercare’den yaptığım ilk ve takdir edersiniz ki son alışverişim olacak. 6. bir görüşme ile para iadesi talebimi size ilettim, halihazırda bir onay mesajı beklemekteyim. Üzerinden 4-5 gün geçmesi sebebiyle bugün 7. görüşmemi yaptım durumu sorgulamak için ama yine sonuç yok.


Bu arada komik olan şu ki bugün yani 19.02.2018, mailimin başından beri bahsettiğim şu meşhur bordo bebek arabası var ya internet sitenizde yine satışta.


Şimdi bu bebek arabası sizde var mı yok mu? Yine birine bordo diye satıp başka bi renk mi göndereceksiniz? Yoksa tüm bu saçmalıklar bana özel bir durum mu? Ben ne böyle bir müşteri memnuniyeti politikası olan (yani olmayan) firma, ne de böyle koordinasyonsuz birimleri olan bir firma gördüm. Mothercare mı? Bir daha asla!


Not: Sizden çok daha profesyonel çalışan bir bebek mağazasından istediğim bebek arabasını temin ettim. Bu sebeple mümkün olan en kısa zamanda para iadesi beklemekteyim.

Ayşegül Ayşegül 5.656 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler