Moov By Garenta Çok Riskli Bir Sistem!

Furkan Furkan2 hafta önce

Moov uygulaması ile toplamda 6 kez araç kiraladım. Tecrübelerimi ve tavsiyelerimi paylaşıyorum. Müşteri ilişkileri yetersiz olduğu için çok riskli bir sistem. Son kiralamamda aracı uygun bir yere park edip kiralamayı bitirmek istediğimde uygulama beni hizmet bölgesi dışında olarak algıladığı için kiralamayı sonlandıramadım. 

Halbuki programın haritasındaki konumum hizmet bölgesi içerisindeydi. Ancak asıl sorun bu değil bundan sonra ki süreçte size yardım edebilecek kimse olmamasıdır. Çünkü 444 98 59 numaralı telefondan bir yetkiliye ulaşmam minimum 25 dakika sürdü. 

Yani tam 25 dakika reklam dinledim. Sonrasında nihayet yetkiliye bağlandım. Telefondaki yetkiliye derdimi anlatmam 13 dk sürdü. Yetkili, sistemde sorun olduğunu, aracın kapılarını kilitleyip yarım saat sonra tekrar aracın başına geri gelmem gerektiğini söyledi.

Bu arada her geçen 15 dakika için boşu boşuna 14 TL borçlanıyorum. Daha da kötüsü işime gücüme bakamıyorum. Görüşme bitince sorun düzeldi ancak bu sefer de kapılar kilitlenmedi uyarısı aldım. Daha önceki bir kiralamamda da aracın vites kutusu sorunu nedeni ile aracı park edememiş aynı sorunları yaşamıştım. Bu sorunlar nedeni ile fazladan para ödedim ve iade edilmedi.

Özet olarak, acil bir işinizin olduğunu düşünün. Moov'dan araç kiraladınız ancak işiniz bitince aracı bırakıp gidemiyorsunuz ve yanınızda bir eşiniz dostunuz var. Hem rezil oluyorsunuz, hem kullanmadığınız sürenin ücretini ödüyorsunuz hem de gideceğiniz yere geç kalıyorsunuz.

 Mağduriyetinizi adam akilli değerlendirip giderecek bir müşteri hizmetleri sistemi de yok. Taksiye binseniz aynı parayla kafanız rahat bir şekilde gidersiniz. Gittiğiniz yerde park yeri arama, uygulama hatası, araç arızası gibi sıkıntılarla da uğraşmazsınız. En uygun aracın 15 dakikası 13 TL den başlıyor. 5 km sonrası için de kilometre basına ücret alıyor. 

Aracı sadece park etmek için İstanbul'da park yeri bulmak, aracın 4 açıdan fotoğrafını çekmek, kiralamayı sonlandırırken yapılan sözleşme onaylama işlemleri zaten minimum 10 dk sürüyor eğer bir sorun yaşamazsanız.Uygulama hatası ekran görüntüsünü paylaşıyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

MOOV by Garenta 1 hafta önce

Merhaba Furkan Bey, Telefon görüşmemize istinaden detaylı bilgilendirme tarafınıza sağlanmıştır. Bilginize sunar, iyi günler dileriz. Saygılarımla.

MOOV by Garenta 2 hafta önce

Merhaba Furkan Bey, İlgili iletişim numaranızdan aradım ancak ulaşamadım, müsaitliğinizi iletmeniz durumunda memnuniyetle destek sağlanacaktır. Saygılarımla.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler