Visit Xolvie, to read complaints and reviews, or file yours.
Monster Notebook ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Tuncay'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Monster Notebook Teknik Servis Sorun Yok Olarak Belirtmesi

1.044görüntüleme
Tuncay
Tuncay 3 gün önce
videoplayer-icon

Monster teknik servise 13 Eylül tarihinde kargo ile göndermiştim. Şikayet olarak şarjlı kullanımda bilgisayarın en basit bir uygulamada bile kastığını, klavyesinde ara sıra bazı tuşların basmasında problem yaşadığımı ama kendiliğinden belirli bir zaman sonra düzeldiğini, ekranında ise yine klavyede olduğu gibi çok nadir de olsa bir kararma olduğunu yazarak bunların çözülmesini talep etmiştim. Sorunların hepsinin de videosunu çekmiştim ve masaüstüne incelemeleri için yüklemiştim.

14 Eylül günü kar092205935 numarası ile servis işlemlerine başladılar. 21 Eylül çarşamba günü de servis işlemleri tamamlanarak çıkışını yaptılar. Bu sabah ise kargoyu teslim aldım. Servis formunda bakımının yapıldığını bıos ve EC güncellendiği belirtilmiş. Bu işlemler sonucu şu an şarjda herhangi bir kasma yok gibi.

Klavyedeki problem ve ekrandaki kasma için ise sorun yoktur olarak belirtilmiş. Ben yapılan güncellemeler ile bu sorunların da giderilmiş olduğunu düşünmüştüm. Ama yaklaşık 15 dakika önce ekran tekrardan aynı şekilde kararma oldu ve 2 dakika içinde yine kendiliğinden düzeldi.

Video çekecektim fakat kısa sürdüğü için telefonu alana kadar sorun düzeldi. Bunun üzerine bilgisayarın açılış kapanış loglarına baktım ve bilgisayarın çok uzun süre test edilmediği açılış kapanış saatlerinden fark edilebiliyordu. Çünkü en uzun açık kalma süresi son gün iş çıkış saatinden bir sonraki gün servis işlemleri tamamlandı mesajı geldiği saat aralığı.

Muhtemelen son test için açık bıraktıkları kısım bu. Acaba buna bakan teknik servis gönderdiğim kağıdı öylesine okuyup mu not aldı? Sorun zaten sürekli olan bir klavye ve ekran kararması sorunu değil. Sorun ansızın ortaya çıkan ve birkaç dakika sonra kendiliğinden düzelebilen bir sorun. 2 gün kullanırsın belki hiç bu sorun ile karşılaşmazsın veya daha bilgisayarı açtığın gibi sorunla karşılaşıp birkaç dakikaya düzeliyor. 10 dakika da sürebiliyor 1 dakika da. Ama bunu inceleyen kişinin bilgisayarı açtığında tamam kararma yok, klavye tuşuna basıp tamam bu sorunsuz dediğine eminim. Zaten problem tanımı yapan kişi de benim yazdığım o kadar uzun sorun kağıdında şunda şunda problem var diye sadece yüzeysel olarak problemi yazmış. Belki sorunu çözecek servis elemanı da sadece aldıkları o nota bakmıştır. Çünkü notu okuyan sorunun sürekli bir sorun olduğunu düşünür.

Şu ana kadar sadece bir kez ekran kararması sorunu oldu. Servisten geldikten sonra daha klavyede bir probleme rastlamadım. 10 günüm boşa gitmiş gibi. Eski videoları da yükleyeceğim.

Monster Notebook Logo
Monster Notebook3 gün önce
Tuncay
Tuncay3 gün önce

12 dakika önce klavyede yine aynı tuşlar basmadı ve yaklaşık 8 dakika sonra yine kendiliğinden düzeldi. Anlamadığım 1 hafta boyunca hiç mi kullanım testi yapılmıyor. Aralıklarla olan sorun için aaa açtık sorun yok tamam sorunsuzdur deniliyor.

Tuncay
Tuncay2 gün önce

Az önce ekranda yeniden kararma oldu. 1 hafta gerçekten ne yapıldı bu cihaza merak ediyorum. Hiç mi uzun kullanım testi yapmadınız.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
 • 329görüntüleme
 • 2 hafta önce

Monster Notebook  Servis Çalışanlarının Umursamazlığı

Kar082204160 no'suyla tamire alınan bilgisayarımın ani kapanma sorunu vardı. Servis işlemleri sonrasında bana SSD imde sıvı teması olduğunu söylediler. İşlemler sonucunda çalıştığı ancak ilerde problem yaratabileceği tarafıma bildirildi. Ayrıca kasanın da Monster servisi dışında açıldığını söyledile...

Devamını oku
profile
 • 453görüntüleme
 • 2 hafta önce
tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Monster Notebook Teknik Servis Şikayeti

Sahip olduğum NKP650SE0004L00223 seri numaralı Monster Tulpar T5 V4.1 laptop ile ilgili teknik servis sürecinde iki ayrı başlıkta listeleyebileceğim problemler yaşadım. İlk konuyu karakter sınırlaması sebebi ile bu şikayette paylaşıyorum: Bilgisayarımı teknik servisten 06.09.2022'de teslim aldıktan...

Devamını oku
Monster Notebook Teknik Servis Şikayeti
Monster Notebook Teknik Servis Şikayeti
Monster Notebook Teknik Servis Şikayeti
+2
profile
 • 1.020görüntüleme
 • 3 hafta önce

Monster Notebook Beşyol Teknik Servis Yanıltması

videoplayer-icon

05.09.2022 tarihinde saat 9:20'de Tulpar t5 v16.1 bilgisayarımı genel temizlik ve bakım için, yeni aldığım kullanması pek nasip olmayan Tulpar t5 v21.1 bilgisayarımı da arızalı olduğu için Monster notebook Beşyol şubesine getirdim. Edirne'den geldiğimi aciliyetim olduğunu da özellikle belirttim. Ayn...

Devamını oku
Monster Notebook Beşyol Teknik Servis Yanıltması
Monster Notebook Beşyol Teknik Servis Yanıltması
Monster Notebook Beşyol Teknik Servis Yanıltması
profile
 • 1.772görüntüleme
 • 4 hafta önce

Monster Notebook Teknik Servisleri Şikayeti

18 Ağustos 2022 perşembe saat 14.00'da Monster Tulpar t7 v20.4 bilgisayarımı İzmir teknik servisine oyunlarda bilgisayar takılması, düşük FPS nedenlerinden dolayı bıraktım. Servis numarası izm082201022. Bilgisayarımı ertesi gün alabileceğimi söylediler. Teslim aldıktan sonra numlock, del, / gibi tuş...

Devamını oku
profile
 • 951görüntüleme
 • 13 Ağustos 17:25

Monster Notebook Teknik Servisinde Virüs Bulaştı

Bugün bilgisayarımı bakım ve temizlik Monster'ın teknik servisine verdim, teslim alıp eve döndüğümde bilgisayarımı açtım ve 10 15 saniye aralıklarla virüs tespit edildi uyarıları gelmeye başladı. Bilgisayar bütün programların exe dosyalarını virüs olarak algılamaya başladı ve birçoğunu sildi. Teknik...

Devamını oku