Monster Notebook  ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

İrem'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  2 Yorum

Monster Notebook Bitmeyen Sorunları

3.284görüntüleme
İrem
İrem 25 Ekim 2020 21:48

4 gün önce Monster İzmir mağazasından internetten sipariş vermiş olduğum bilgisayarı teslim aldım. Eve gelip açtığımda kurulumda sürekli hatayla karşılaştım sonra bir şekilde düzelttim. Daha sonra ekranda ışık sızması olduğunu fark ettim, bu sorunla karşılaşabilecek olduğumun farkındaydım. Ama bu ışık sızması çok fazla derecede.

2 günlük cihazda bir parça değişimi yaptırmak zorunda kalmak beni zaten üzmüştü. Üstüne oyunlarda kasma meydana geliyor ve bu internetle alakalı bir durum değil. Onun üstüne de 3 tane oyuna girdim, hepsinden attı beni ve bu da oyunlardan kaynaklı değil. Kurulumlar da da bir sorun yoktu eminim. Sonrasında tekrar çok ağır olmayan bir oyundan FPS hatası aldım bu da PC den kaynaklı çünkü ping değil. Böyle bir PC'de 30 FPS 7 FPS beni çok fazla üzdü. 

Sonrasında tekrar ışık şeridi kendiliğinden kapandı ve uzun uğraşlar sonucu ancak açabildim. Klavyenin de kendiliğinden kapandığı oluyor ve bu benim ayarlarımla alakalı değil. Bilgisayarda ayrıca ısınma sorunu da var bir internete girdiğim an ateş gibi oluyor. Saçma sapan hafif oyunlarda bile turbo fan açıkken 85 dereceleri gördüm. Teknik servis arayıp 107 dereceye kadar normal dedi fakat hiç sanmıyorum. 10 dakika içinde bu kadar ısınması ve oyunda değilken bile ısınması hiç normal değil. 

Son olarak da ekran parlaklığını arttırıp azaltamama sorunu yaşadım. Kontrol merkezinden de nasıl ayarlandığını biliyorum kalkıp bana burda anlatmaya çalışmasınlar anlattığım her şeyden anlıyorum, sebeplerini kontrol edebiliyorum. 4 günlük cihazda bu kadar sorun yaşamış olmam beni çok üzdü bu uzaktan eğitim döneminde. 16 bin küsur verdiğim bir PC'den bu performansı kimse almak istemez. Teknik servise gönderdiğimde daha kötü döneceğinden de eminim bir arkadaşım sadece ekran değişimi için verdi. PC her yerinde çizikle döndü. 

Tüketici haklarımı da biliyorum 14 gün içinde koşulsuz iade hakkım var ve yarın bunu talep edeceğim. İade alıp kendime başka PC almak istiyorum, zorluk çıkarırlarsa her yere şikayetlerim devam edecek. Öğrenciyiz bu performansta bir PC'yi başka markada 20 binden aşağı bulamadım ve bunu almak zorunda kaldım ağır programlar kullandığım için. Fakat performansların karşılığını %10 bile alamadım. Umarım yardımcı olurlar da, bu zor dönemlerde bizi uğraştırmazlar daha fazla.

Monster Notebook Logo
Monster Notebook25 Ekim 2020 21:48

Değerli MONSTER Kullanıcısı, Talebiniz firma yetkililerimiz tarafından görülmüştür ve hassasiyetle ele alınacaktır. Memnuniyetinizi sağlamak için birim yetkilimiz en hızlı şekilde sizinle iletişime geçecektir. Saygılarımızla, MONSTER Müşteri Hizmetleri

İrem
İrem26 Ekim 2020 16:01

Bilgisayarı iade ettim para iadem de gerçekleştiğinde yeni bilgisayar alacağım başka markadan. Sorunum çözüldü.

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Ahmet
Ahmet26 Ekim 2020 12:29
 

Monster Notebook Anında mağduriyet garanti İade mi istiyorsunuz? Keyfimiz ne zaman gelirse o zaman ederiz. Değişim mi istiyorsunuz? Değişim yok, arayıp durumunuza üzüldüğümüzü söyleriz yeter.

 3
İrem
İrem26 Ekim 2020 16:02
 

Her söylediğime karşı bir cevap verip durdular fakat ben ısrarla iade istediğimi söyledim çünkü 15 gün yasal hakkım da var zaten. İade ettim bugün itibariyle bilgisayarı. Ücreti geri yatırdıklarında kendime başka marka alacağım.

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler