sta-4-hoverİyi Çözüm

Monster Notebook Abra A7 V11.1 Performans Düşüklüğü

Eren Eren05 Kasım 2020 22:39

2019 Ekim'de oyun bilgisayarı olarak tercihimi Abra A7 V11.1 den kullandım. İlk aylar okulum yoğundu pek oyun oynama fırsatım olmadı. Ama 5-6 ay içinde oyun oynamaya başladıkça GTX 1650 ekran kartında görülmemesi gereken FPS sayıları görmeye başladım. Laptop'da sadece 2 oyun ve virüs programı yüklüydü. Araya pandemi girdi yaşadığım büyük şehirden ayrıldım ve sorunlar sürmeye devam etti. 

6. Ay bakımına pandemiden dolayı şehir dışında olduğum için gönderemedim o bakımda düzelmesini umuyordum. Aradan pandemi ile birlikte bir 6 ay daha geçti ve bu mantıksız sorunların çözülmesini umarak tam laptopun 1. Yıl döneminde aldığım Monster mağazasına gidip bakımını temizliğini yaptırdım. Ayrıca problemlerimden bahsettim ve bu problemlerden dolayı laptopa format atmayı önerdiler, tabii ki de kabul ettim.

 Bakımdan aldığım da tekrar elimde adeta 0 kullanılmamış bir laptop vardı. İlk isim daha önce sorun yaşadığım oyunları denemek oldu ve hiçbir şey değişmemişti. Tabi bu olaylar olduktan hemen sonra online-okulum başladı ve 15 gün civarı geri dönme süresi olan ana merkezde ki servisine gönderemedim. Hala daha gönderemiyorum okul yüzünden. Ama bu kadar boş pandemi dolayısıyla evde olan zamanlarımda da 8 bin liraya aldığım oyun laptop un değerinde bir performans sergileyememesi gerçekten sinirlerimi bozmaya başladı. 

Eski 7-8 yıllık 850m ekran kartı olan laptopumda yaşadığım şeyleri yaşıyorum hatta bazılarını onda bile yaşamazdım. Forumlarda konular açıp araştırdım, aklıma bana yazılanlarda biri takıldı: Laptopumun işlemcisine göre RAM im çok düşükmüş işlemcime yetmiyor olabilirmiş. 

Bu doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama iki turlu de hatayı tamamen Monster' da buluyorum çünkü ben bu laptopu böyle aldım. (Ben laptopu almadan önce bana görevli çalışanın dediği şuydu:"Yeni nesil oyunları Ultra ayarlar dışında gayet rahat oynarsın sorunsuz") Ben yeni nesil oyunda oynamıyorum Ultra ayarlarda da oynamıyorum.

 Sonuç olarak bana inanın mağaza ekibiniz ve 6 ayda bir bakım yapıyor olmanız gerçekten çok güzel. Ama şu an başıma gelen olay o kadar saçma ki, bu kadar parayı ben oyunları en düşük ayarda oynayıp oyun içi hareketli anlarda 60 FPS'in altına inmek için vermedim. Sistemsel bir sorun mu var bu model de yoksa başka bir problem mi bilmiyorum.

Fakat ben gerçekten aldığım ürününüzden hiç memnun değilim ve benden kaynaklanmayan sorunlar için 15-20 gün online eğitimde bilgisayarsız kalmak istemiyorum. Çok pişman oldum bu laptopu aldığıma ve bu pişmanlığımı dile getirmek istedim.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum
full-star full-star full-star full-star empty-star
4/5

Cevaplar

profile-icon Eren 06 Kasım 2020 15:44

Akşam dile getirdiğim durum için, bugün öğleden sonra benimle iletişime geçtiler. Gerçekten hızlarına ve ilgilerine teşekkür ediyorum. Ama dediğim gibi tek çözüm servise göndermek gibi gözüküyor ve benim servise gönderebilecek bir durumum yok okulumdan dolayı. Sadece sistemsel bir sorun olduğuna yani benden kaynaklanmadığına emin olduğum için bu şikayetimi yazdım.

Monster Notebook Logo Monster Notebook 05 Kasım 2020 22:40

Değerli MONSTER Kullanıcısı, Talebiniz firma yetkililerimiz tarafından görülmüştür ve hassasiyetle ele alınacaktır. Memnuniyetinizi sağlamak için birim yetkilimiz en hızlı şekilde sizinle iletişime geçecektir. Saygılarımızla, MONSTER Müşteri Hizmetleri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ömer 16 Kasım 2020 01:22  

  Sorununuz çözüldü mü?

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Eren 18 Kasım 2020 18:22  

  Maalesef hayır. Bilgisayarı Monster servisine yollamadan çözülebilecek bir sorun değil. Monster'dan bir çalışan uzaktan laptopuma bağlanarak birkaç ayar yaptı. İşlemleri bitince laptopumda sorun kalmayacağını söyledi ama hala değişen hiçbir şey yok.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler