Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Mondi Hayatınızın Hatası Olabilir.

Akın
22 Mayıs 14:08
180

Merhaba, 01.01.2023 tarihinde yeni ev kuracağımız için Bursa Mondi'den (Panayır Mh. İstanbul Sk.) yüklü miktarda bir alışveriş yaptık. Bir salon takımı beğendik, berjerlerin ve üçlülerin renklerini ayrı ayrı belirledik ve sipariş verdik. Bize taahhüt ettikleri süreden 10 gün sonra 07.03.2023 tarihinde Balıkesir'deki ikametgahımıza eşyalar geldi ( hadi tamam dedik planlamada sıkıntı olmuş olabilir ) ve koltuk takımının berjerlerinin renkleri yanlış geldi. Mağaza müdürüyle telefonda görüştüm, önce üretilen renkleri bana yedirmeye çalıştı güya satış sorumlusu işten ayrılmış ve onu aramış, o da biz nasıl dediysek öyle sipariş geçmiş. Allah'tan koltukların renklerinin fotoğrafını çekmiştim ve kendisine attım. Bundan sonra koltukları belirttiğimiz renklerde ürettireceğini söyledi, tamam dedim. 1 ay geçti üretilmedi, 2 ay geçti üretilmedi, 3 ay geçti üretilmedi, 4 ay geçti üretilmedi, 5 ay geçti üretilmedi! 6. Ay içerisinde 25 Ağustos'ta koltukların mağazaya ulaştığı bilgisini verdi. Ve ben 15 Ağustos'ta eşimin ve benim iş değişikliğimiz sebebiyle Ankara'ya taşındık. Koltukları Ankara'ya gönderemeyeceklerini ancak o yönde bir sevkiyat olursa göndereceğini söylediler, ben de ilk 2 ay içinde (eşyaların ortalama üretim süresi) taşınsam masrafları seve seve kendimin karşılayacağını, lakin 6 ay beklettiğiniz için sizin göndermek zorunda olduğunuzu belirttim. Çünkü bu 6 ay içinde ölüm, tayin vb. Her şey olabilir. Başından beri tüm bu süreçte mağaza müdürüyle en az 20 kere WhatsApp'tan konuşmuşuzdur, telefonla aramışımdır. Neyse 17 Ekim'de berjerler tekrar adresime gönderildi ve berjerler yine aynı renk olarak geldi. Evet şaka gibi 8-9 ay bizim talep ettiğimiz renklerin üretildiğini zannedip beklemişiz! 2 berjer için 8-9 ay beklediğime mi yanayım, renklerin yine yanlış geldiğine mi yanayım.! Ve müşteri hizmetlerini aradım, ort. 2 iş günü içinde dönüş yapacaklarını söylediler, 5 iş günü oldu hala dönüş alamadım ve her gün arıyorum, talep değerlendiriliyor diyorlar. Önce Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım, sonra daha ileri yasal yollardan mahkeme yoluyla hakkımı arayacağım, tüm WhatsApp görüşmeleri mevcut. Bunları yaşayacağımı bilseydim bir çöp tanesi bile almazdım! Kaç ay geçti hala çözüm üretmediler! Bu kadar sorumsuz bir firma görmedim, çevremdeki herkese markanızın ne kadar kötü olduğunu anlatacağım, ve elimden geldiğince alışveriş yapmalarına engel olacağım.

22 Mayıs 14:10 (Şikayetten 1 dakika sonra)
Akın
22 Mayıs 14:35

Şikayetten 1 dakika sonra cevap vermeniz gibi umarım çözümü de bu kadar kısa sürede, sizleri mahkemeye vermeden üretirsiniz!

22 Mayıs 15:20
Akın
22 Mayıs 15:33

Müşteri Hizmetleri yetkilisi yaklaşık 1 saat sonra tarafıma dönüş yaptı. Beyanına göre öncelikle ücret iadesi teklifi yapılmış; peki sevgili yetkili, enflasyondan ötürü ürünlerin tesliminden 9 ay önce koltukları aldığım fiyattan 9 ay sonra aynı koltuktan aynı sayıda alabilecek miydim? Hayır. Sonra güya benden koltukların teslimi için onay alınmış. Bir defa o kadar amatör ve müşteriyi yanıltıcı, mağdur edici şekilde çalıştığınız için bu kontrolü ben talep ettim sorun olmasın diye, ben mesaj attım koltukların fotoğrafını bir gönderebilir misiniz diye, fotoğrafa baktığımda aynı koltuklardı ve oradaki satış müdürünüz üretimin sonlandığını ya bu koltukları almam gerektiğini ya da ücret iadesi kabul etmem gerektiğini bana beyan etti. Ben de mağdur olmamak için koltukları kabul etmek zorunda kaldım ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım dedim. Sizin gibi bir firmadan alışveriş yaptığım için çok pişmanım, ömrüm elverdiğince sizlerden ve grubunuzdan herhangi bir alışveriş yapmayacağım. Sizlerden artık herhangi bir geri dönüş de beklemiyorum, dönseniz de kabul etmiyorum. Tüketici Hakem Heyeti'NDE ve mahkemede görüşmek üzere!

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

3

Mondihome  Adriana Koltuk Takımında Hüsrana Uğrattı

Samiye
25 Mart 16:46
1.235
1

Mondi Mobilya Ürün Arkasında Durmuyor

Esin
31 Ekim 2023 13:53
908
Mondi Mobilya Ürün Arkasında Durmuyor
Benzer Şikayet Yaz