16 Eylül 2013

Mondi İptal Edilmeyen Sipariş!

22 Temmuz'da iki berjer siparişi verdik. Sadece 45 dakika sonra vazgeçmek istedik. Firma siparişi girdiklerini, iptal edemeyeceklerini söyledi. İki saat sonra firmaya mail ile siparişin iptalini istedim. Onlar da iptal etmeyeceklerini belirttiler. İptal edilmeyen ürün tam 48 gün sonra 7 Eylül'de evime getirildi.

Plastik ayaklarda problem vardı. Berjerlerden biri problemliydi. Birkaç gün sonra gelen servis yeni alınan ürüne; dalga geçer gibi bunun için mi çağırdınız, bu kadar olur, keçe alıp altına yapıştırın dedi. Biz artık bu kadar problem yaşadığımız ürünü satıcı firmaya iade etmek istedik, kabul etmediler. Yok servis özür diliyormuş vb. Bir daha evime sokmayacağım bir ürün. Mondi'den şikayetçiyim.

Ferhat 387 Okunma

Cevaplar

 • Ferhat28 Aralık 2013

  Ne yazık ki renklerini özel seçerek sipariş verdiğimiz için ürünler "Eser" statüsünde imiş. Bu sebeple tüketici heyeti Mahkemeye başvurun diye cevap verdi. Satıcı da Tüketici Heyetine yaptığı savunmada ürünlerde problem olmadığını iddia etmiş. Tekrar servisi çağırdım. Servis ayaklarda ve bel dayama kısmında sıkıntı olduğunu kabul etti. Bel dayama kısmını, koltuğu servise götürerek tamir etti, ayakları ise yenileri ile değiştirdi. Ayakları değiştirince bile koltuk düzgün durmuyordu, kısa ayağın altına bir parça daha vidalayarak pansuman tedavisi yaptı. Mahkeme vs. daha fazla uğraşıp sinirlerimi daha fazla yıpratmak istemiyorum. Sorunları servis tarafından da kabul edilen ürünlerini sorunsuz diye savunanları da ALLAH'a havale ediyorum.

 • Ferhat03 Kasım 2013

  Umarım bir daha muhattap olmayız.

 • Ferhat20 Eylül 2013

  Bunlar standart cevaplar. Tüketiciler lütfen aldanmasın. Çözüm üretmeyenler, tüketicinin haklarına saygı göstermeyen firmaların böyle kalıplaşmış cevapları var.

 • Ferhat20 Eylül 2013

  Servis arayarak tekrar gelmek istediğini söyledi. Kabul etmedik. Malatya'daki bayileri olan ürünü aldığımız Özgüçlü Mobilya'ya ihtarname gönderdim, tüketici heyetine başvuracağım. Mondi alacaklar şunu bilsinler ki ürünü aldıklarında değil, satış sözleşmesine imza attıkları andan itibaren ürünü almaya mecburlar, iyi düşünün.

 • Ferhat20 Eylül 2013

  Mondi bir daha tercih edeceğim bir ürün değil.Bu arada Mondi, Bellona ve İstikbal aynı üreticinin farklı markaları imiş.

 • Mondi Temsilcisi17 Eylül 2013

  Sayın İlgili, Tüketicimize gerekli bilgi aktarımı yapılmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Mondi Müşteri Hizmetleri Not: Değerli Tüketicimiz; markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili istek, öneri ve şikayetlerinizi 444 33 11 numaralı iletişim hattımıza ulaşarak yada www.mondi.com.tr iletişim formundan iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön