21 Temmuz 2018
#10691713

Modanisa Hakkımızı Hiçe Sayan Kargo İle Çalışıyor!

"Modanisa.com'dan aldığım sipariş geldi kargoyla. Kargocuya ısrarla imzayı atmadan kargo paketini yanında açarak görmemin ve sorun yoksa imza atıp teslim almamın yasal hakkım olduğunu anlatıyordum. Farklı kargo firmalarında aynı isteğim doğrultusunda bir yerleri arayarak açma hakkımı teyit ettirip yine açtırıyorlardı. Bu kez bir yerleri aradı ve yine imza olmadan açamayacağımı söyledi. Ben bunun yasal hakkım olduğunu bilmenin eminliğiyle firmanızı aradım çağrı merkezindeki bayan da imza atmak zorunda olduğumu, imza attıktan sonra ancak tutanak tutulabileceğini söyledi. Telefonda bir de onunla uğraşmamak için peki deyip kapattım telefonu. İmzayi attıktan sonra kargocunun bundan sonrası banane deyip çekip gitmeyeceğinin garantisi olsa böyle bir hak verilmezdi tüketiciye. Velev ki üründe bir sorun olsa ben o tutanağın resmiyete işleyeceğini nereden bilebilirim. Oradan çıktıktan sonra kağıdı yırtıp atmayacağının garantisi var mı? Yani kısaca bu hak tüketiciye boşuna verilmiş değil. Peki siz bize verilmiş bu hakkı nasıl hiçe sayıyorsunuz anlatır mısınız? "


Attığım bu maili hiçbir şekilde sonuçlandırmadan yalnızca "firma zaman kaybettiği için yapamıyor" diyerek yasal hakkımızı hiçe sayan ve bir sonraki mailime dönüş bile yapmayan Modanisa için illa herkesin görüp duyacağı platformları mı kullanmak zorunda kalacağız? Zaten zaman kaybettiği için yapamıyor dediğiniz o firma 24 saat içinde gelmesi gereken kargomu kaybetmiş olma ihtimali ile 3 gün bekletip 3 gün sonunda kargomu getiren ve sizin de ilişkilerimizi gözden geçireceğiz dediğiniz firma idi işin ilginci. Gerçekten gözden geçirmişsiniz belli ki. Yasal hakları hiçe sayınca da aynı şekilde gözden geçirmezsiniz inşallah.

Hacer Hacer 1.446 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Modanisa Temsilcisi26 Temmuz 2018

    Sayın Esra H ., Talebiniz üzerine hukuk birimimiz ve kurye firmalarımız ile görüşmeler sağlanmıştır. Sipariş tahsilatlıysa, kapıda ödeme yapılacaksa, müşterilerimizin kontrol yükümlülüğü bulunuyor. Ayrıca ambalajı açılmış, deforme olmuş, aşırı ıslanmış vs. bariz paketler için müşterilerimiz imza atmadan tutanak tutturarak paketi açmak isteyebilir. Ancak bunun dışında kurye firmalarının teslimat işlemlerinde kanunen imza atılmadan kontrol ettirme gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Kurye aracı, paketi teslim ettiğine dair imza attırmaktadır. Dolayısı ile müşterimiz paketi teslim aldığını imza ile beyan ettikten sonra kurye personelinin önünde siparişini kontrol ederek eksik veya hatalı ürünle ilgili kurye / kargo personelinin tutanak tutmasını talep edebilecektir. Kurye - kargo firmasının firmamızdan bağımsız bir firma olması sebebiyle tutanak tutmama gibi bir durumu söz konusu olmamaktadır. Firmamız, eksik/ayıplı. ürünler için aramızdaki sözleşmeye istinaden cayma veya değişiklik hakkını kullanıp ilgili ürünleri koşulsuz olarak iade edebileceği bilgisini tüm müşterilerimizle paylaşabilmektedir. Bilgilerinize sunarız. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

  • Modanisa Temsilcisi26 Temmuz 2018

    Sayın Esra H. 'nin talebi hakkında; Müşterimizin ilettiği konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılarak kendisiyle iletişime geçilecek ve bilgi aktarılacaktır. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili destek alabilmeniz için bize [email protected] adresimizden, http://www.modanisa.com/sikayet/ linkinden ve 0850 333 6472 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla Modanisa Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler