05 Şubat 2014 #2277972

Moda Çeyiz Değerinden Yüksek Fiyata Satış Ve İadede Zorluk!

Ürün alınıyor 15.01.2014 herhangi bir sebepten dolayı iade edilmek isteniyor ürünü iade etmek istediğimizde satan şahıs biz ilgilenmiyoruz diyor merkezi arıyoruz tamam iade talebiniz alındı diyor ve 5.2.2014 de ilinizde gelip ürünümüzü teslim alacağız diyorlar.


Bugün ayın 5 ve ürün iade ile ilgili herhangi bir evrakınız yoktur ürünü alamayız diyorlar. Bu 7 iş günü süresini doldurmak amacı ile müşteriyi yanıltarak haksız kazanç sağlamak mıdır? Eğer öyleyse cezası nedir? Senedi icra yoluyla tahsil edeceklerini de söyleyen satış firmasındaki şahıslara ne yapmam lazım?


Ürün satan firma Moda Çeyiz.

Ali 1.231 Okunma

Cevaplar

  • Ali05 Şubat 2014

    Tüketicinin cayma bildirimi için herhangi bir şekil şartı gerekmez. Tüketici, mal veya hizmeti reddetmeyi seçerse, cayma kararını satıcıya herhangi bir şekil sınırlaması olmadan bildirebilir. Cayma bildirimi Tüketicinin Korunması Hakkında Kanununda değişiklik yapılmasına dair 4822 Sayılı Kanun’un 12. maddesinde şekil şartı kaldırılmıştır. Buna göre cayma bildirimi sözlü dahi olabilmektedir. Ancak Medeni Kanun’un 6. Maddesine göre, cayma bildiriminin yapıldığını ispat tüketiciye ait olduğundan, cayma bildiriminin yazılı olarak yapılmasında fayda vardır.buna rağmen dıretıyorlar kanundakı acıktan yarar elde etme gayretıne gırmısler tıcarı gelecegını dusunmeyen bı fırma bu

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön