22 Ekim 2016

Mobil Veri Kapalı Olduğu Halde Devamlı İnternet Kullandın Diyen Turkcell!

Daha önce defalarca Turkcell'e sorunum hakkında görüştüm. İlkin de yanlışlık olmuş dediler. İkincisinde telefonunuzu servise götürün dediler. 3.de bir defaya mahsus iade edeceğiz dediler ama hala mobil veri kapalı olduğu halde telefonu servise götürdüğüm halde başka bir operatörün sim kartıyla kullandığımızda, kullanılmayan internetten düşüş olmadığı halde son 2 ayda benden 50 lira, belki daha fazla çekim gerçekleştirdi. Hiçbir zaman açıklama yapamıyorlar. En sonunda 4G Türkiye'ye geleli Samsung ve iPhone telefonların güncelleştirmesi yetersiz kaldı, ondan düşüş oluyor dediler.

Biz bir şey yapamayız diyorlar. Samsung müşteri hizmetleriyse öyle bir durumun söz konusu olmadığı, mobil veri kapalıyken hiçbir suretle çekim yapılmaz GSM operatörünün hatasından kaynaklanır bu durum dedi. Etrafımda benim gibi Note 4 Samsung kullanıcıları farklı GSM operatöründen hiçbir çekim yapılmıyor. Nedir bu?

Faruk 375 Okunma

Cevaplar

 • Faruk 16 Kasım 2016

  Birisi beni aradıktan sonra devamlı ekranıma düşen kullanım tutarı şu bu diye devamlı konturum gidiyor mobil veri kapalıyken olur olmaz saatte ekranıma kullanmadığım TL düşüşleri oluyordu oda hala devam ediyor. Müşteri hizmetlerini aradım ve bu sorunun telefon üreticimin Samsung olan tüm markalarda olduğunu söylediler Samsung'a gittim hiçbir zaman öyle bir problem olmadığını ama cihazı inceleyeceklerini söylediler serviste telefonumda bir problem olmadığı doğrulandı fakat bu TL düşüşleri hala devam ediyor ve hala kullanmadan düşülen TL lerimi iade etmediği gibi düşmeyede devam ediyor.

 • Faruk 25 Ekim 2016

  22 Ekim deki bir şikayete 6 Ekim'de nasıl cevap veriliyor. Ayrıca telefonum da herhangi bir problem yok sadecetürkcell tarafından mobil veri kapalı olduğu halde devamlı internet kullanımı adı altında çekim yapılıyor. Tüketici hakları ardından GSM operatörü değişikliği şart kim bilir kaç bin kişiyi böyle mağdur ederek haksız kazanç sağlanılıyor.

 • Turkcell Temsilcisi24 Ekim 2016

  Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 06.10.2016 tarihinde bilgi verilmiştir. Turkcell İletişim Merkezleri'nden alınan cep telefonunda ve aksesuarlarda oluşacak arızalar ve/veya herhangi başka bir sebeple ürün iadesi, arızalanması, değiştirilmesi vb. talepler durumunda sorumluluk, satışın yapıldığı mağazaya, üretici ve ithalatçı firmaya aittir; Turkcell İletişim Hizmetleri'nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Teknik Servis şikayetlerinizi ilgili firmanın müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Turkcell Temsilcisi22 Ekim 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön