Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

MNG Kargo Ücretini Aldığı Kargoları Teslim Etmiyor

profile
29 Nisan
964

İnternet alışverişim sonrası MNG Kargo ile adrese teslim olarak kargo ücretini ödediğimiz kargolarımız uzunca bir süredir adresimize teslim edilmiyor. Geçmişte aradığımızda telefonu açan b*** Hanım şubedeki eleman eksikliği sebebiyle teslimatların geciktiği bahanesi öne sürülerek en kısa sürede teslim edileceği belirtildi. Ancak kargo teslim edilmedi ve iade edildi. İlgili gönderi numarasından iade edildiği bilgisi görülebilir ve telefon görüşme kayıtlarından nasıl yanlış bilgilendirildiğimiz kontrol edilebilir.

Sonrasında özellikle tercih etmemiş olmama rağmen yeniden bir internet alışverişinde MNG Kargo ile gönderim sağlanmış ve kargo Şirintepe şubesine ulaşmış, şubedeki b** Hanım tarafından yeniden aranarak şube olarak artık bulunduğumuz bölgedeki birkaç sokağa gönderim sağlanmadığı bilgisi verildi. Genel merkezden iletilen bir karar olduğu ve sebebinin de bu civarda araçlarının hasar aldığı bilgisi olduğu verildi. Herhangi bir hasara mahalle sakinleri olarak tanık olmadık, konuyla alakalı tutanak, deklarasyon veya bu durumu deklare eden herhangi bir evrak talep edildiğinde bilgi verilmiyor, ayrıca durumu sorguladığımızda "nereye isterseniz şikayet edebilirsiniz, getirmiyoruz kargonuzu" şeklinde kaba bir tavıra maruz kalıyoruz.

Konuyu görüştüğüm aynı yerde oturduğum mahalle sakinleri de aynı şekilde defalarca şikayette bulunulduğunu ancak hizmet alınamadığını belirtiyor. Kargolarımızı adrese teslim olarak talep ediyor ve bunun ücretini ödüyoruz. Müşteri hizmetlerinizi aradığımızda eğer böyle bir uygulama olsaydı adrese teslim kargo kabul edilmeyeceğini, şu an teslimat konusunda bir sorun görünmediğini ve kargomuzun teslim edilmesi gerektiği bilgisini veriyorlar. Ancak sonrasında hiçbir şekilde kargolar teslim edilmiyor. Defalarca bu durumu müşteri hizmetlerine açıklayıp şikayet talebinde bulunduk, hiçbirinde böyle bir uygulama olduğu ve ne şekilde ilerlememiz gerektiği bilgisi verilmedi, aksine inkar edildi.

Şikayet kaydı alınıp incelenip dönüleceği söylendi fakat dönülmedi. Bizler tüketici olarak hem yanlış beyana maruz bırakılıp hem de hizmet alamadan mağdur edilmekteyiz, hizmet için ödediğimiz paralara da MNG Kargo tarafından el konulmaktadır. Aynı zamanda çalışanlarınızın yanlış tavırlarına maruz kalıyoruz. Konu ile alakalı olarak Tüketici Hakem Heyeti başvurumu yaptım, talebiniz olursa başvuru numaramı da paylaşabilirim. Acil olarak incelenip destek verilmesini talep ediyorum.

MNG Kargo Logo
29 Nisan 15:14

Benzer Şikayetler

MNG Kargo Bölge Dışı Denerek Getirilmeyen Kargo Ve Tutarsızlık

profile
1 hafta önce
158

Hayatımda genel merkezden ayrılarak özerkliğini ilan eden kargo şubesi ilk kez görüyorum. Muğla-Milas şubesi MNG Kargo çalışanı bir hanımefendi, adrese teslim olması gereken kargom için ''şirket meşelik bölgesine teslimatımıza müsaade etmiyor, oraya getirim sağlamıyoruz gelip şubeden almanız gerekiy...

MNG Kargo Başka Şehirlere Kargomu Götürüyor

profile
3 hafta önce
186

Bir adet kargom var ve her siparişimde kullandığım ve zaten merkezi olan bir adresi düzgün bir şekilde yazmama rağmen MNG Kargo önce Tekirdağ'a sonra İstanbul'a gönderdi kargomu. Müşteri hizmetleri takip no isteyip insanın yüzüne kapatıyor ve konuşacak iletişim kurulacak kimse yok. Bu nasıl bir iş b...

MNG Kargo Başka Şehirlere Kargomu Götürüyor
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
MNG Kargo Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 27 dk 55 sn
Benzer Şikayet Yaz