13 Kasım
#12958982

MNG Kargo Sadabad Şubesinin MNG Olduğuna İnanmak Zor!

MNG Kargo Sadabad Şubesi, MNG Kargo imajını yerle bir eden bir şube. Şubede müşteriye nasıl davranılması gerektiğinden habersiz çalışanlar bulunmakta. Daha önceden de bu şube çalışanların sert davranışlarına defalarca şahit olmuştum, ancak şikayet yazmaya zamanım olmamıştı. Geçen gün şubeye arızalı dizüstü bilgisayarımı karşı firmaya karşı ödemeli olarak göndermek üzere gittim. Firmanın anlaşma kodunu söyledim ve onların ödemeyi yapacağını belirttim. İçinde ne olduğunu sorduklarında da arızalı dizüstü var dedim. Öyle bir tavırla öyle bir sert şekilde olmaz bu şekilde kabul edemeyiz dediler ki şaşırdım. Daha şaşkınlığı üzerimden atamadan hemen 52 TL ödemeniz lazım ve sorumluluk kağıdı imzalayacaksınız dediler. Kendilerine durumu izah etmeme bile izin vermediler.


Firmanın MNG ile anlaşması var ve ürünü karşı ödemeli olarak bizim kodumuz ile gönderdin demişlerdi. Sorumluluk kağıdını imzalamak istiyorum, sorumluluk bana ait olsun dememe rağmen aynı şekilde itici ve sert tavırlarına devam ettiler. Benim için kargoyu almışlar almamışlar ödemesini firma yapmış ya da ben yapmışım bunlar çok da önemli değil.


Şikayet etme sebebim çalışanların müşteriye karşı asık suratlı, sert ve diyalogdan uzak davranışta bulunmaları ve bu davranışlarını uzun süredir, sürekli devam ettirmeleri. Artık bu son davranışlarından sonra ben de şikayette bulunmam gerektiğini düşündüm. Çalışanlara müdürleri ile görüşmek istediğimi söyledim. Bankoda oturan kişi müdür benim dedi. Zaten bütün hatalı davranışlarda bulunan kişi bu kişiydi. Sanıyor ki müdür olunca MNG’nin sahibi kendisi! O kadar rahat o kadar istediğimi yaparım istediğim gibi davranırım havasında. Kendilerini şikayet edeceğimi söylediğimde de istediğiniz yere şikayet edin isterseniz ben numarayı vereyim dedi.


Daha önce bir çok MNG Kargo şubesine gittim. Hiç bu kadar başıboş kendi kafasına göre bağımsız ve müşteriye kötü davranan bir şube ile karşılaşmadım. Ben MNG Kargo ile gönderi yapan şirketlerden bile alışveriş yapmıyorum sırf bu şube yüzünden. Bu şube yüzünden tüm müşterilerimden de alışveriş yaptığım yerlerden de MNG Kargo’nun buradaki şubesi problemli lütfen başka kargo ile çalışın ya da alışveriş yapmayalım diyorum. Aslında gerçek olmayan şube açılma imkanı olmuş olsa bu şubenin MNG’ye ait olmayan kafasına göre şube açmış ve yöneten bir tacire ait olduğunu düşüneceğim.

Osman Osman 248 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Osman'ın Teşekkür Mesajı14 Kasım

    Mng İnsan Kaynakları benimle bağlantıya geçti. İlgili şube müdürüne ve çalışanlarına gerekli uyarıların yapılacağını belirtti. Yaşanan olumsuzluktan dolayı özürlerini iletti. Mng İnsan Kaynakları'na ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım ben ve diğer müşteriler yeniden bu şube ile problem yaşamazlar.

  • MNG Kargo Temsilcisi14 Kasım

    Merhaba, Kargo gönderiminiz ile ilgili bizimle paylaştığınız konu hakkında gerekli aksiyonlar alınmıştır. MNG Kargo ailesi olarak iletmiş olduğunuz geri bildirimler için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, MNG Kargo A.Ş. Müşteri İlişkileri Yönetimi 0850 222 06 06 – [email protected],

  • MNG Kargo Temsilcisi13 Kasım

    Merhaba, Geri bildirimleriniz Tarafımıza ulaşmış olup konu ile ilgili detaylı inceleme yapılarak tarafınıza geri dönüşü sağlanacaktır. Saygılarımızla, MNG Kargo A.Ş. Müşteri İlişkileri Yönetimi 0850 222 06 06 – [email protected],

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler