Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

MNG Kargo Kargo Teslim Edilmemesi

profile
24 Mayıs
1.517

MNG Kargo'ya bugün kargom geldi, temassız kodu SMS olarak geldi, dağıtıma çıkmıştır bilgisi SMS olarak geldi. Buraya kadar her şey olağan, daha sonrasında ise ses seda çıkmadığından ve saat 17.30'a geldiğinden MNG Kargo web sitesinden kargomu sorgulattığımda teslimat denemesi başarısız oldu sonucunu gördüm. Dün de MNG kargom vardı fakat kapıda ödeme yöntemi ile gönderildiğinden saatler öğleni bulmadan teslim edilmişti. Bugün iste aynı kargo, aynı şube, muhtemelen aynı kurye, aynı adrese teslimat denemesi yaparken başarısız olmuş. Oturduğum site güvenlikli bir site ve bütün gün evdeydim, şube 3-4 dakika uzaklıkta, bu başarısızlığın sebebini merak ettim. Müşteri hizmetlerini bilgi almak için aradım ve başarısız olma sebebini sorduğumda bana, kargonun hasarlı olduğunu söyledi. Kargom kırılacak bir ürün değil ne gibi bir hasar görmüş olabilir, dediğimde burada hasarlı olduğundan müşterileri mağdur etmemek adına teslim etmeyeceklerini söyledi. Benim parasını ödediğim ürünü sevkiyat sırasında kırıp bana sormadan iade mi edeceksiniz? Mağdur etmemek için bulduğunuz çözüm işlevsel midir? Evime tekrardan dağıtıma çıkmasını talep edemiyorum yani?, diye sorduğumda evet hasarlı ürünleri teslim edemiyoruz, dedi. Yarın şubenize gidip kargomu istediğimde alamıyorum yani?, dediğimde ise alabilirsiniz, dedi. Bu ne perhiz ne lahana turşusu? Ürününü kırdık ve getirmiyoruz kapına, sen gel al diyorsunuz bana. Ürünü kırdığınıza da inanmıyorum, press makinesine sokmadıysanız kolay kolay kırılacak bir ürün değil, kuryeniz tekrar dağıtım talebi oluşturmamam ve kedisini yormamam adına kendince böyle bir çözüm yöntemi geliştirmiş olmalı diye müşteri hizmetlerinize de söyledim, buraya da yazayım. Bilerek ve isteyerek mağdur ediyorsunuz, bir daha sizi kullanmak zorunda kalırsam kapıda ödeme ile alacağım ürünü zira paranıza bakıyor olduğunuzu ve müşteri memnuniyetini önemsemiyor olduğunuzu kanıksadım.

MNG Kargo Logo
24 Mayıs 18:48
Özkan
27 Mayıs 17:32

2 kere çözüm için ulaşıldı. Çözüm namına hiçbir şey yapılmadı ikisinde de. Olay şu çıktı kısaca: kuryeleri canı istediği için kargomu teslim etmedi ve tekrardan teslim talebi oluşturmamın önünü kapatmak için hasarlı ürün seçeneğini seçti teslim edilememe nedeni olarak. Ürünümün kırılacak bir şey olmadığını biliyordum ve hasarsız bir şekilde kendim teslim aldım. Bana çözüm sunmak için arayanlar ise kuryenin bu tutumunun nedenini sorgulayıp bana döneceklerini söylediler fakat kuryenin bu tutumunun nedeni onlarmış, herhangi bir geri dönüş almadım, kuryeye sorulmamıştır bile. Kuryeniz teslim etmiyor ve hasarlı ürün olarak sisteme bilgi vererek teslim talebi oluşturmasının önünü kapatıyor, kısaca: işini yapmıyor. Şikayetlere bakan insanlar herhangi bir çözüm sunamadıkları gibi sorunun sebebini de öğrenip iletemiyorlar, kuryenizi kaydırmak demek oluyor, kısaca: işini yapmıyorlar. Parasını ödeyerek satın aldığım hizmeti kullandırtmadınız, kısaca: parasını ödeyip kullanabileceğim kargo firmaları var, kendinize iyi bakınız. Müşteri memnuniyeti yerine kuryenizin memnuniyeti ile devam ediniz, belki kurye olarak size iş başvurusu yollarım, kim bilir. Tarafımla iletişime geçmeyiniz, şikayet var'a benimle aynı muameleye maruz kalan yüzlerce müşterinize ayırın vaktinizi, belki çözüm sunarsınız onlara.

Benzer Şikayetler

MNG Kargo Kargoyu Kayıp Ettiler

profile
11 saat önce
-

İnternet üzerinden yaptığım alışveriş MNG Kargo ile teslim edilecekti. Salı günü bana dağıtıma çıktı diye mesaj geldi gün sonunda teslimat başarısız oldu diye mesaj geldi. Ertesi gün kargo şubesine gittiğimde dün yetiştiremediklerini bugün dağıtıma çıktığını söylediler. Sonra teslim edildi diye mesa...

MNG Kargo Kargoyu Kayıp Ettiler
MNG Kargo Kargoyu Kayıp Ettiler

MNG Kargo Ve Yıldız Şubesi

profile
1 gün önce
120

MNG Kargo yıldız şubesi 15 eylülde kargomu dağıtıma çıkardı. O günden beri evde bekliyorum (21 Eylül). Önce gecikme için üzgünüz 2 iş gününde teslim edilecek denildi fakat ben müşteri hizmetlerini aradığımda adrese gelinmiş not bırakılmış size denildi. Böyle bir şey olmadığını söylediğimde şubeye te...

MNG Kargo Ve Yıldız Şubesi
MNG Kargo Ve Yıldız Şubesi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
MNG Kargo Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 28 dk 1 sn
Benzer Şikayet Yaz