Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
2

Dolap Ve Anlaşmalı MNG'nin Kargo Kesintisi Adıyla Haksız Para Yemeleri

profile
07 Mart
689

MNG Kargo Ve Dolap uygulaması ® hakkında acilen ilgilenilmesi gereken bir konu var. Dolap ® uygulamasında satıcılardan kesilen kargo ücretleri haksız yere ek kesinti yapılarak Dolap tarafından cebe indirilmektedir. Olay şöyle gelişiyor. Ben küçük bir bluz ve küçük bir bel çantası satıyorum ve tüm bu ürünler küçük kargoya girmekte desi olarak, her bir kargo ücreti 22.9 TL. Kargo gönderilirken MNG (Ankara Eryaman Optimum'un oradaki PTT yanındaki şube) kargo çalışanlarından birinin dikkatsizliği yüzünden desi miktarı büyük giriliyor, büyük kargo (büyük kargo =34.99) olacak şekilde. Bu arada büyük kargonun dahil oldukları arasına tost makineleri ve çocuk pusetleri vb. Giriyor onu da eklemem gerekir. İki ürün de büyük kargo olacak şekilde giriliyor, sonuç olarak Dolap, ürün alıcıya teslim edildikten sonra bana yani satıcıya mesaj atıyor, diyor ki: "üzgünüz siz küçük kargo girdiniz ama MNG Kargo bizim kılavuzumuz o sebeple orada büyük kargo girilmiş, kesintiyi sizin kazancınızdan kesiyoruz." Ve benden 12 TL kesiyorlar her ürün ® için, iki ürün için kesilmesiyle de toplam 24 TL'lik bir kesinti oluyor kazancımdan. Ben de buna itiraz edip Dolap ile iletişime geçiyorum, Dolap sorumlululuğu üstlenmeyip kargo şirketine atıyor "onlarla görüşmeniz gerekiyor bizim 'kılavuzumuz' onlar" diye. Sadece benden kestikleri 24 TL ve bu çok büyük bir sorun. Ve ne fark ediyorum? Artık kazaklar küçük kargoya girmesine rağmen desi olarak, orta kargo işaretliyorlar kargo çalışanları ya dikkatsizlikten ya da bilerek bilmiyorum, çünkü Dolap üzerinde tüm satıcılar şunu demeye başlamış: "Üzgünüm küçük kargo yapamam çünkü orta kargo olunca kesinti kazancımdan kesiliyor." Dolap'tan bir şeyler alanlarınız bilir, mutlaka denk gelmişsinizdir. Çünkü Dolap bunu tüm satıcılardan kesmeye başlamış artık, satıcı kazak yolluyor (kazak=küçük kargo) ama Dolap "hayır orta kargo bu diyerek" kargo şirketlerinde çalışanların dikkatsizliğinden faydalanıp orta kargo kesintisi 29.9 TL farkı yani sadece bir satıcıdan 7 TL yi cebe indiriyor. Dolap'ta -ki binlerce satıcı var- götürülen paralar komik ve acıklı maalesef. Dilekçe oluşturdum ben MNG Kargo'ya Ocak ayında fakat hala bir geri dönüt alamadım, Dolap zaten yediği miktardan memnun, ek olarak her satıcının kazancından zaten %10 unu da kendisine katmakta. Bu durumla en kısa zamanda ilgilenilmesini talep ediyorum. Teşekkür ederim.

Dolap Ve Anlaşmalı MNG'nin Kargo Kesintisi Adıyla Haksız Para Yemeleri
Dolap Ve Anlaşmalı MNG'nin Kargo Kesintisi Adıyla Haksız Para Yemeleri

Gelişme
Gelişme

15 Mart 16:55

Yeni bir şikayet daha oluşturuyorum çünkü hiçbir şekilde geri dönüş sağlanmadı tarafıma. Israrla MNG Kargo'nun Ankara Eryaman Optimum'un oradaki P** yanındaki şubesi kargo çalışanları küçük kargoya giren paketlerimi tüm uyarılarımıza ve gösterdiğim ekran resimlerine rağmen doğru düzgün dinlemeyip, olayı tartışmaya çevirerek 2 desi olarak girmektedirler, örneğin A*** Kargo saat, gözlük vb. Küçük kargoya giren kargoları 1 desi girmeye devam ederken, MNG Kargo çalışanları ısrarla 2 desi gidip sorumluluğu sadece Dolap'a atmaya çalışmaktadır. İlgili fotoğrafları ekte görebilirsiniz. Hatta son girilen 3 kargomdan da ek kesintiler olmuştur. A*** Kargo'nun yollanan kitaplar için oluşturdukları 1 desi kargo miktarını da resimlere yüklüyorum ki, diğer bir özel kargo olan A***'ta küçük kargoların 1 desi girilip MNG'de girilmediğinin bilerek yapılmaya devam edildiğinin ve müşteriyle inatlaşmaya evrilen personellerin davranışlarının (Ankara Eryaman Optimum'un oradaki şube) rahatça görülmesi için. Tarafıma en kısa zamanda çözüm sağlayan bir geri dönüş ve ücret iadesi talep ediyorum.

Ek
Ek
Ek
08 Mart 18:13

MNG Kargo Ve Dolap uygulaması hakkında acilen ilgilenilmesi gereken bir konu var. Dolap uygulamasında satıcılardan kesilen kargo ücretleri haksız yere ek kesinti yapılarak Dolap tarafından cebe indirilmektedir. Olayın 3. SÜ şöyle gelişiyor. Ben küçük bir bel çantası satıyorum ve bu ürün de küçük kargoya girmekte desi olarak, her bir kargo ücreti 22.9 TL. Kargo gönderilirken MNG (Ankara Eryaman Optimum'un oradaki PTT yanındaki şube) kargo çalışanlarından birinin tekrar dikkatsizliği yüzünden desi miktarı büyük giriliyor, orta kargo (orta kargo =29.99) olacak şekilde. Ve benden bu sefer 7 TL kesiyorlar bu ürün için, Bu durumla en kısa zamanda ilgilenilmesini talep ediyorum. Teşekkür ederim.

Ek
MNG Kargo Logo
07 Mart 13:54

Benzer Şikayetler

MNG Kargo Şikayet Yardımcı Olun

profile
20 Temmuz
233

Lütfen yardımcı olun, sipariş elime ulaşmadı. Teslim edildi. Yazdı, iade ettim. Karşı tarafın yorum yazıyorum gizliyor, bakmıyor. Ürünleri kargoya verin yazıyor, ama kargo bana ulaşmadı. Bile kargo hareketlerinde ise de iade edildi yazıyor. Dolap uygulaması PTT Kargo ile gönderim yapın diyor.

1

MNG Kargo Adrese Kargo Gitmemesine Rağmen Paketin Kabul Görmesi

profile
19 Kasım 2022
1.755

MNG Kargo'ya ile Amerikan büyükelçiliği Ankara'ya pasaport yenilemek için evrak ve çek göndermek istedim. Özellikle Urla şubesinde S***hanıma sordum çok önemli olduğunu ve adrese gidip teslim edilip edilmeyeceğini. Adrese teslim edileceğini söyledi. 10 gün Sonra bana SMS geldi adres dağıtım alanı dı...

3 Destek
5
Çözüldü

MNG Kargo Çeliktepe Şube Yalanı

profile
4 hafta önce
174

MNG Kargo Çeliktepe şubesi 129703749481 takip numaralı siparişimi getirip evde kimse olmadığı için teslim etmediklerini söyledi fakat evde içinde 4 kı...

3

MNG Kargo Nun Kargo Teslimatı Yapmayıp, Deneme Başarısız Mesajı Atması

profile
01 Ağustos
238

MNG Kargo teslimat yapmıyor, ama teslimat başarısız notu düşüyor. O gün PTT kargodan iki siparişimi iki ayrı görevli farklı saatlerde bana teslim edebilirken, MNG Kargo geldim yoktun aymazlığı yapıyor. İrtibata geçiyorsun şikayet oluşturuldu pazartesi tekrar gönderilecek adrese diyor fakat yine adre...

MNG Kargo Nun Kargo Teslimatı Yapmayıp, Deneme Başarısız Mesajı Atması
MNG Kargo Nun Kargo Teslimatı Yapmayıp, Deneme Başarısız Mesajı Atması
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
MNG Kargo Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 28 dk 17 sn
Benzer Şikayet Yaz