MNG Kargo Sigorta Primi Alsa da Hasarı Karşılamıyor!

Kadir İ. |

Üç gün önce teknik servise tamir amaçlı bilgisayar gönderdim. Şube sorumlusunun söylediğine göre elektronik cihazlar sigorta kapsamına dahil değilmiş. Bu nedenle kendilerince taşıma esnasında oluşabilecek hasarı göndericiye (müşteriye) yıkan bir metin imzalatıyorlar.

Fakat bunu yaptıkları halde şirket prosedürü (!) olan ve faturada 1,32 tl yer edinen sigorta primini tahsil etmekten geri durmuyorlar. Teslimat esnasında taşıma problemleri göndericiye ait olduğu için açık teslimatı kabul etmiyorlar.

Nihai olarak yollamış olduğunuz ürün alıcıya ulaşsa da kapıdan geri dönüp göndericiye geri geliyor. Sonuç mu; hem taşımada oluşan hasar size kalıyor, hem de 1,32 tl sigorta primini geri ödemiyorlar.

Etiketler :

Hasar/Kayıp Tazmini

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kadir İ.
  19 Nisan
  13:36

  iletişim numaram sürekli aktiftir. eğer aramış olsaydınız ulaşabileceğinzi de biliyor olurdunuz. keza sisteminizde de numaram veya mail adresim kayıtlıdır. şikayetlere verdiğiniz otomatik mesaj yanıtlar doğruyu ifade etmemektedir.

 • 10 Nisan
  14:18

  Değerli Müşterimiz,

  MNG Kargoya göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Sizinle iletişim kurulması adına bizimle paylaştığınız irtibat numaranızdan görüşme sağlanamamıştır. Kargo gönderiminize dair daha detaylı bilgi paylaşmanız doğrultusunda araştırma yapılarak tarafınıza bilgi geri dönüşü sağlanacaktır.

  Saygılarımızla,

  MNG Kargo A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Yönetimi
  444 06 06 – info@mngkargo.com.tr