Mizu Elinde Olmayan Tedarik Edemediği Ürünleri Satışa Koymuş!

Serkan A. |

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle Babalar Günü için babama hediye bakma fırsatı bulamadım. Netteki reklamlar üzerinden ulaştığım Mizu.com internet sitesinden bir saat siparişi verdim. Aradan 7 iş günü geçmesine rağmen siparişimin gönderilmemesi üzerine internet sitesinin çağrı merkezini arayarak durumu sordum. Bana sipariş ettiğim saatin tedarik edilemediğini, yerine başka bir ürün sipariş edebileceğimi söylediler.

Mizu.com sitesinin yaptığı gibi stoğunda olmayan ya da tedarik garantisi bulunmayan bir ürünü satış listesine koyup, insanlardan paraları toplayıp, en az 10 gün boyunca bankalarda çalıştırma yöntemi ticari açıdan dahiyane gibi görünse de yasal bir sürece taşınacak kadar da ciddidir...

Etiketler :

Çağrı Merkezi Bilgilendirme Çağrı Merkezi Personel Tedarik-Teslim Edememe

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Serkan A.
  24 Ağustos
  12:53

  mizu sitesinin bu yönde şikayetlere vereceğini bildiğim otomatik cevabı beklemeden durumu Maliye Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne bildirdim.

  15 gün içinde adresime gönderilen cevapta özetle "konuyla ilgili inceleme yapıldığı, şirketten savunma istendiği ve cezai işlem uygulandığı" tarafıma bildirildi.

  şikayetvar.com elbette ki bilinçlendirme anlamında çok büyük bir eksikliği dolduruyor... Ancak sizden ricam hakkınızı aramak noktasında yasal başvurularınızı yapmaktan da geri kalmayın...

 • 26 Haziran
  18:07

  Merhaba,

  Siparişini vermiş olduğunuz ürünün tedarik aşamasında bazı aksaklıklar yaşandığı için ürünün taahhüt edilen sürede size ulaşamayacağını bildirmekten üzüntü duyuyoruz. Şikayetiniz, bir daha yaşanmaması için ilgili birimlerimize aktarılmıştır. Ürününüz en kısa sürede stoklarımızda olacaktır. Anlayışınızı rica eder, siparişinizin teslimatının en kısa sürede size ulaştırılması konusunda elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isteriz.

  Saygılarımızla,
  Mizu.com
  Müşteri İlişkileri
  08502220077