25 Eylül
#12665587

Mitsubishi Electric Klima Vakumlama

31.08.2019 tarihinde 7.650 TL verip aldığım ap50vg klimam 04.09.2019 tarihinde kurulumu yapıldı.


Klimanın montajı sırasında vakumlama tam yapılmadı daha doğrusu vakumlama yapılmadı. 2 - 3 dakika vakum pompasını taktılar daha sonra manifoltun vanasını kapamadan elektriği kestiler.


Ben bunu şekilde vakumlama olmadığını daha sonra öğreniyorum. Yetkili servisinizin söylediği elektrik kesildiğinde monifoltun vanası kapalı olduğu peki vana kapalı ise o zaman nasıl vakum yaptın. Bu bir alışkanlıktır demek ki bunu servisiniz vakumlama olayını ciddiye almıyor.


Vakum pompası ile vakum yapılması yaklaşık 10 15 dakika sürdüğü amacının borulardaki basıncı düşürerek boru, iç ünitedeki nemi atmak ve klimanının kompresörü, kompresör yağını korumak olduğunu öğreniyorum.


Yüksek paralar verip bu tür klimalar almanın bir mantığı olayı yok. Çünkü a markası v markası alsan da bundan farklı yapacak değiller.

Kayhan Kayhan 3.977 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Mitsubishi Electric Temsilcisi25 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuz ilgili teknik birimlerimize ulaşmış olup, gerekli hizmet en kısa sürede sağlanacaktır. Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek ve şikayetlerinizi çağrı merkezimiz ve web sitemiz üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. 444 7 500 klima.mitsubishielectric.com.tr

Ziyaretçi Yorumları