1 g
Yorum Yap
#11445345

Milli Piyango Biletlerini Bozmuyor!

12.01.2019 Cumartesi günü saat 16:15 civarında İzzet Baysal Cad. No.:**/b, Merkez/Bolu adresinde bulunan ve Milli Piyango sabit bayisi olan “Yüksel Pazarı” isimli iş yerinde son rakamına göre amorti vuran biletimi bozdurmak istedim. Biletin arkasındaki damgaya bakıp Migros'tan alındığını gören işletme sahibi, “kasada para yok, Migros'tan bozdur” diyerek beni gönderdi. Biletimi başka bir bayinizden bozdurarak bu işletmeye geri döndüm. Bundan sonraki diyaloglar aşağıdaki gibidir.


Ben – Az önce biletimi bozmadınız, kasada paranız olmadığına inanmıyorum, tüm Bolu kasasında 17; 5 lira olamayacak bir işletme olmadığınızı biliyor sizin. (Bu arada işletmede müşteriler var ve kasada alışveriş yapılıyor.)


Yük. Paz. – Bileti nereden aldıysan orası bozsun, ben bozmuyorum.


Ben – Milli Piyangoya ait Kanun, yönetmelik, yönetim Kurulu Kararları var, son 4 rakamına kadar bozmak zorundaydınız biletimi.


Yük. Paz. – Öyle parayı verip Migros'tan bilet alırken iyi, bozmuyorum bileti, git bakalım Migros bozuyor mu benim biletimi?


Ben – Nereden bilet alacağımı size soracak değilim ben. İstediğim yerden alırım. Migros'un neyi bozup bozmadığı da şu an beni ilgilendirmez. Ayrıca başkasının yaptığını öne sürdüğünüz hata, sizin de hatalı davranmanızı gerektirmez. Biletimi bozmak zorundaydınız.


Yük. Paz. – Çık git, konuşup durma, müşterilerim var, nereye kime şikayet edersen et, çık dışarı!


Haksız olmasına rağmen bana bu şekilde kaba davranan bu esnaf hakkında gerekli her yere yapılan şikayetlerimle beraber burada da bilgilendirme yapmak istedim.

Gökhan 245 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler