14 Mayıs
#11967799

Milli Eğitim Bakanlığı Komisyon Üyeleri Tarafından Mağdur Oldum

Ben Uşak'ta Güray adlı Sürücü Kursu'nda kursiyerim. 12 Mayıs 2019 'da yapılan direksiyon sınavından haksız bir şekilde başarısız sayıldım. Şöyle ki, sınav aracını başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar parkurda en ufak bir hata dahi yapmadan getirdim. Bitiş noktasında park alanı ararken arabada iki komisyon üyesi, bana aracı yaya geçidinin olduğu yere park etmemi söylediler. Orasının yaya geçidi olduğunu girmemem gerektiğini söylememe rağmen girmemi istediler. Ben girdim ve anında çıkmamı istediler.


Onların bu kararsızlıkları o anda sınav heyecanı yaşayan acemi bir sürücü olan beni panikletti ve önümde bulunan park halindeki araca çarpmamı sağladı. Araçta çok küçük bir hasar oluştu, fakat parkuru eksiksiz tamamlamama rağmen komisyon üyelerinin kendi dediklerini yaptığım için sınavdan bırakıldım. Sürüş esnasında da komisyon üyeleri tarafından sürekli yanlış yönlendirildim, saygısızlık yapıp dalga geçmelerine rağmen parkurumda hata yapmadım. Son kısımda onların istekleri üzerine bir kaza gerçekleşti. Sınavdan bırakılma kararına itiraz ediyorum. İlgililerin de gereğini yapmasını istiyorum.

Mine Mine 4.094 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Mine15 Haziran

    Ben Uşak'ta ehliyet sınavına girdim. S** Y**ve E** G** adlı iki komisyon üyelerinin kendi hataları ve yanlış yönlendirmeleri yüzünden sınavdan bırakıldım. Gerekli yerlere daha önce şikayetimi yaptım fakat, sonuç değişmedi. Hatta söz konusu komisyon üyesine de hiçbir soruşturma süreci açılmadı. Sınavım boyunca sabote etme, yanlış yönlendirme ve son derece saygısız davranış ve söylemlerde bulunan S** Y**ve E** G**'i şikayet ediyorum. Gereğinin yapılmasını kendilerinin ceza/uzaklaştırma almasını haksızlığa uğramış bir öğrenci olarak talep ediyorum.

Ziyaretçi Yorumları