04 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10742255

İzmir Yeni Sistemli Koleji Kayıt İptali!

Kızım ilkokulu bitirirken ortaokul dönemi için belli kolej bursluk sınavlara girdi, yaklaşık 4-5 kolejden burs kazandı ve tercih olarak İzmir Yeni Sistemli Koleji'ne kayıt yaptırmak istedi. Sınav sonrasında okul müdürü M** Hanım gerek ilgisi, gerek ortaokul müdürün ilgisinden oldukça etkilendik ve kendi aramızda sözleşme yaptık ki bize herhangi bir sözleşme örneği ya da bir evrak vermediler sadece ödeme planı örneğini verdiler.


Temmuz ayının başında özel sektör çalışanı olduğum için benim İzmir'den İstanbul'a taşınmam çıktı ve bu süreci M** Hanım'a bizzat ben kendim bildirdim ve durum böyleyken bu şekilde oldu ve ben artık İstanbul'da yaşıyorum çok yakın zamanda eşim ve çocuklarımı da buraya alacağım, Temmuz ayında ödemem başlıyordu ve durum Temmuz ayının başında belli olunca hemen kendilerine haber verdim. M*** Hanım'da okulda diğer ortak tarafından sıkıntılı bir süreç yaşandığını, ortağın hisselerini başkasına devredeceğini görüşmelerin devam ettiğini belirtti.


Bende bu durum sizin ticaretiniz beni ve çocuğumu ilgilendirmez diyerek iyi niyetle yaklaşırken, bana bugün okul yönetiminden cevap geliyor yıllık ücretin %10 (1950 TL) talep ettiklerini bu sözleşmede yazdığını belirtti, benim elimde sözleşme yok ve ben size güvendim, inandım ve en başta çocuğumu emanet edeceğim böyle bir aksi durum meydana geldiğini 2 taraf için anlayış çerçevesinde birbirimize yardımcı olmamız gerekirken bu durum karşında yetkililerden bu durum hakkında bilgi almak için buraya yazıyorum. Böyle bir durum yasal olarak var mıdır ben kendi aramızda sözleşme yapmışım, kayıtlar Ağustos sonunda Milli Eğitim'e bildiriliyor ve bu durum herhangi bir engel teşkil etmediğini.

İzzet İzzet 2.384 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları