21 Temmuz 2017 #8924444

Migros Garantiye Gönderdiğim Telefon İçin Ücret Talep Etti

Migros Forum Kayseri mağazasından 25/10/2015 tarihinde 1699₺ LG G4 marka telefon aldım. Telefonumu akşam şarja taktım, sabah kalktığımda kapalıydı, açmaya çalıştığımda sadece LG logosu geliyor geri kapanıyordu. İnternetten araştırdığımda bu sorunun LG G4'lerde kronik sorun olan "Bootlop"(Sıcaktan ana kart erimesi) sorunu olduğunu okudum. LG firması sorunun kendinde olduğunu kabul ederek Türkiye'deki çoğu garanti firmasının telefonu değiştirdiğini öğrendim. Telefonumu Migros götürdüm işlem yapıp garanti firmasına yolladılar.


Dün 20/07/2017 tarihinde arayıp telefonumun ana kartında sorun olduğunu ve bu sorunun benim telefonumu düşürmeden dolayı kaynaklandığını 520₺ para istediler. Sırf para almak için bulunan bahane. Ben Migros firmasına güvenerek aldım telefonu yoksa adını duymadığım bir garanti firmasından almazdım. Düşürme sonucu ana kart erir mi? Sorun çözülmezse tüketici mahkemesine başvuracağım.

Sema 2.023 Okunma

Cevaplar

  • Sema20 Eylül 2017

    Migros'u ve garantisi firmasını Tüketici Mahkemesine verdiğim dilekçe ile şikayet ettim. Dediğim gibi Elektronik bir ürün alacaksanız gidin 50 100 daha fazla verin Türkiye garantili firmalardan alın. Bir sorun çıktığında hiç değilse sizi yüz üstü bırakmazlar.

  • Sema31 Temmuz 2017

    Maalesef hiç ilgilenen olmadı ve telefonum yapılmadan Migros mağazasına geri gelmiş. Migros dan elektronik eşya alırken iyi düşünün Migros firmasına aldanmayın çünkü alırken bir sorun olunca buraya getireceksiniz biz ilgileneceğiz diyen Migros bir sorun çıktığında topu adını sanını duymadığımız ithalatçı firmasına atıyor. 50 lira fazla verin gidin Türkiye garantisi olan bir firmadan alın, başa gelince anlıyorsunuz. Telefonu teslim alırken hiçbir darbe yoktur diye tutanak ile alan Migros yetkililerinden telefonu ve o kağıdı alıp direk Tüketici Mahkemesine başvuracağım.

  • Migros Temsilcisi21 Temmuz 2017

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle iletiniz için teşekkür ederiz. İletiniz sistemimize kayıt edilmiş olup çözüm sürecimiz başlatılmıştır. Her türlü görüş ve önerilerinizi bize, 4441044 nolu Migros Grubu Müşteri Hizmetleri hattımızdan veya www.migroskurumsal.com web sitemizden de ulaştırabilirsiniz. Saygılarımızla, Migros Ticaret A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön