07 Mayıs 2013 #1783212

Migros Arızalı Ürünü Kartonsuz Geri Almadı!

Antalya Konyaaltı şubesi 5M Migrostan bir ketıl aldım. Ürün 10 gün sonra formunu kaybedip kapağı kapanmamaya başladı ve suyu ısıttığında otomatik atmamaya başladı. Bu büyük bir kusur ve bir o kadar tehlikeli olduğu için hemen aldığım şubeye gittim. durumu izah ettiğimde bana ürünü orijinal kartonu olmadığı için geri alamayacaklarını söylediler.


Ben bunu kabul etmedim ve mağaza müdürü ile görüşmek istedim. malesef şube müdürü benim sorunumu ciddiye almayıp görüşmek bile istemedi. Bunu yabancı uyruklu olduğum ve türkçemin pek iyi olmadığı için yaptıklarını sanıyorum. çünkü beni pes ettirip kolay postalayabileceklerini umdular. Ama üç kuruşluk bir ürün olsada hakkımı sonuna kadar arayacağım.

Regina 109 Okunma

Cevaplar

  • Migros Temsilcisi10 Mayıs 2013

    İletiniz sistemimize kayıt edilmiş olup çözüm sürecimiz başlatılmıştır. Bize, 4441044 nolu çağrı merkezi numaramızdan ya da www.migroskurumsal.com web sitemizden de ulaşabilirsiniz.

  • Regina09 Mayıs 2013

    Migrosdan bugün aradilar. Kartonsuz ürünleri geri almak tüketiciyi koruma kanununa aykiriymis. hayatimda böyle sacma bir sey duymadim. Migroslu Yetkililer: 4077 Sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN da ambalajla alakali 4 madde var: 1. Teknik düzenleme: Bir ürünün ve hizmetin, ilgili idari hükümler de dahil olmak üzere, özellikleri, işleme ve üretim yöntemleri, bunlarla ilgili terminoloji, sembol, ambalajlama, işaretleme, etiketleme ve uygunluk değerlendirilmesi işlemleri hususlarından biri veya birkaçını belirten ilgili Bakanlık tarafından Resmi Gazetede yayımlanarak mecburi uygulamaya konulan standartlar dahil olmak üzere uyulması zorunlu olan her türlü düzenlemeyi, 2. Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. 3. Satışa sunulacak ayıplı mal üzerine ya da ambalajına, imalatçı veya satıcı tarafından tüketicinin kolaylıkla okuyabileceği şekilde "özürlüdür" ibaresini içeren bir etiket konulması zorunludur. Yalnızca ayıplı mal satılan veya bir kat ya da reyon gibi bir bölümü sürekli olarak ayıplı mal satışına, tüketicinin bilebileceği şekilde tahsis edilmiş yerlerde bu etiketin konulma zorunluluğu yoktur. Malın ayıplı olduğu hususu, tüketiciye verilen fatura, fiş veya satış belgesi üzerinde gösterilir. 4. Perakende satışa arz edilen malların veya ambalajlarının yahut kaplarının üzerine kolaylıkla görülebilir, okunabilir şekilde o malla ilgili tüm vergiler dahil fiyat, üretim yeri ve ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması, etiket konulması mümkün olmayan hallerde aynı bilgileri kapsayan listelerin görülebilecek şekilde uygun yerlere asılması zorunludur. Migros! 3 kurus icin kendini rezil etme! Olmayan kanunlarin arkasina saklanmak migrosa hic ama hic yakismiyor. Bu millet MAL degil.

  • Migros Temsilcisi08 Mayıs 2013

    İletiniz sistemimize kayıt edilmiş olup çözüm sürecimiz başlatılmıştır. Bize, 4441044 nolu çağrı merkezi numaramızdan ya da www.migroskurumsal.com web sitemizden de ulaşabilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön