01 Haziran
#12062419

Miele Çamaşır Makinesi Hav Bırakıyor!

Miele wce320 model Ekim 2018'de montajı yapılan çamaşır makinemiz 3. ayında ilk defa çamaşırların üzerinde hav bırakmaya başladı. Gelen servis normalde bütün çamaşır makinelerinde yıkana ve problem çıkarmayan bornoz ve havluların özel kese yaptırılıp onun içerisinde yıkanması gerektiğini bildirdi ve daha önce hiç söylenmemesine rağmen kullanıcı hatası işleyip sadece havları elle temizleyip 150 TL aldı.


Daha sonra makine kendiliğinden normal yıkamaya döndü ancak aradan geçen 3 ay içerisinde tekrar hav bırakmaya başladı. Davlumbaz fırın ocak ve çamaşır makinesini komple Miele'den almamıza rağmen çok büyük pişmanlık yaşıyoruz keşke hepsini A***'ten alsaydık en azından hav bile yapsa paramız cebimizde kalırdı. Ayrıca hav bırakan çamaşırları temizletmek için ailelerimizin E** ve S** çamaşır makinelerine götürüyoruz.

Buse Buse 5.566 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Buse'nin Teşekkür Mesajı10 Ağustos

  Makinamızla çok uğraşan her aradığımızda cevap verip sorularımızı yanıtlayan servisten Burak Beye teşekkür ederim öncelikle. Miele bizi süreçte çok zorladı hep kullanıcı hatası aradılar ancak potlanmayı görünce makinemizi değiştirmeye karar vererek bir nebze de olsun problemimizi giderdiler. Diğer markalara göre servisi çok iyiydi bu sebeple teşekkür ederiz

 • Buse04 Ağustos

  Servis gelip makinemizi aldı yaptık diye getirdiler. Pamuklularımızı yıkamak istedik korkudan 40 derecede ( en düşük derece) yıkama yaptık. Eskiden sadece hav bırakan makinemiz artık çamaşırlarımızı hem havlandırıyor hem de potlandırıyor. Eşimin giyebileceği kıyafeti kalmadı. Bir sorun verdik iki sorunla geri aldık. Yarın merkezi arayıp ürünü geri almalarını isteyeceğim aksi halde paramın iadesi için Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağım. Kullanım hatası mı üretim hatası mı bilirkişiler karar versin. Miele ürünün arkasında duruyor mu yarın göreceğiz. Buradan da bilgilendirme yapacağım...

 • Buse04 Ağustos

  Daha önce de buraya şikayet olarak yazdığım Miele wce320 model Ekim 2018'de teslimi yapılan çamaşır makinemiz şikayetler sonrası 2 kere yetkili servis tarafından alınıp atölyeye götürüldü. Ancak şu an eskisinden de kötü bir şekilde hav bırakıyor ve yeni olarak çamaşırlara zarar veriyor. Makinem sıfırı ile değiştirilmezse ayıplı mal sebebiyle Tüketici Mahkemesi'ne başvuru yapacağım ve avukat olduğum için takibini bizzat ben yapacağım. Fotoğraflardan da verilen hasar gözükmekte.

 • Buse13 Temmuz

  Miele Almanya'ya da yazmamıza ve İstanbul'daki merkezi defalarca aramamıza rağmen hala geri dönüş yok. Firma malı sattıktan sonra kesinlikle arkasında durmuyor. Paranızla rezil olmak ve sinir stres sahibi olmak istiyorsanız Miele doğru adres!

 • Buse04 Temmuz

  Cihaz sökülüp temizlenmek üzere Miele yetkili servisi tarafından alındı. Temizlenip deneme yıkamaları yapıldığı söylendi. Geldiği gün yaptığımız 2 yıkamada durum eskisinden de kötüydü. Artık çamaşırlarımızı evimizde yıkamaya korkuyoruz, annemizin evine götürmek zorunda kalıyoruz, Teşekkürler Miele!

 • Miele Temsilcisi11 Haziran

  Konu ile ilgili tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Değerli geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Ziyaretçi Yorumları