sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Microsoft Windows 10 Güncellemesi Edge Tarayıcısı Kayıtlı Sayfalar Silindi

Mert Mert21 Eylül 19:18

Yaklaşık 1 yıl önce aldığım HP Pavilion 15-cx0026NT laptop’umda 45 gün süreyle güncellemeleri kapatmıştım dün süre bitmiş ve indirmeler yapılmış tekrar kapattım. Kapatma nedenim ise yeni Edge tarayıcısını istememem. 1 hatta 2 ay önce Microsoft’u defalarca aradım ve ulaşamadım. Daha sonra araya başka şeyler girince unuttum ve dün fark ettim. Güncellemeyi kapattım ama bu sabah bilgisayar şarjı bitip kendini beklemeye aldığında şarja takıp açmayı denediğimde ilk önce siyah ekran geldi ben başta ekran kartıyla alakalı daha önce de olan sonra düzelen sorunlardan sandım ama birden yeniden başlatılıyor çıktı ve yeniden başlatıldı. 

Birkaç noktada şikayetim var ; 1- yeni Edge aşırı yavaş donmalar var. 2- ben Chrome tabanlı bir tarayıcı istesem orijinali Google Chrome varken neden sahtesini kullanayım. 3- benim için önemliydi hatırlarsanız sol üst köşede kalınan sekmeleri daha sonra açmak için bir tuş vardı ben orayı çok fazla kullanıyordum ve orada kayıtlı olan birçok sayfa vardı şu an orası kaldırılmış ve ben sayfalarıma ulaşamıyorum. 4- açık sekmelerin sonunda aşağıya doğru bir ok işareti vardı ve basınca sayfalar aşağıya doğru önizleme halinde görünüyordu kare şeklinde, o özellikte çok kullanışlıydı şu an o da kaldırılmış

Ben bu nedenlerden dolayı güncellemeyi erteliyordum benim kaydettiğim sayfalar (bakın sık kullanılanlar demiyorum Edge tarayıcısının kaydetme özelliği) hepsi silindi. Sivil toplum ile ilgili projeler, siyaset ile ilgili lazım olan sayfalar, almayı düşündüğüm ürünlerin sayfaları vb... vb... Birçok sayfam şu an silinmiş durumda, ben o sayfaları geri istiyorum ve ayrıca Microsoft Edge eski sürümünü geri istiyorum.

Güya garanti var 2 ay önce Microsoft'u aradığımda da biraz önce istemediğim halde bu otomatik güncellemenin gerçekleştiği 18.10-18.15 saatlerinden hemen 10-15 dakika sonra aradığımda da ulaşamadım. Yine aynı şekilde HP'yi de aramayı denedim ulaşamadım. Ve HP'nin Messenger hesabına mesaj gönderdim.

Microsoft'un 0212370** ve 0850390** numaralarını aradım ve ulaşamadım.HP'nin ise 4448121 numaralı numarasını aradım yine ulaşamadım.

Başka firmalar bu şekilde değiller çok rahat ulaşılıyor örneğin daha önce Toshiba laptop kullanıyordum ve hem bilgisayardan hem de Toshiba'dan son derece memnundum hiç sorun yaşamadım müşteri hizmetlerine de çok kolay ulaştım. Sadece son zamanlarda ekranı kırmam, sistem yetersizlikleri nedeniyle yavaşlamalar başlaması artık cihazın kullanılması zorlaştığı için yeni laptop almam gerekti ve aşırı derecede pişmanım.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler