Microsoft Konuşmadan Metne Çeviri Özelliği

İbrahim Halil K. |

2001 - 2002 yılında Office programlarına eklenen konuşmayı yazıya çevirme özelliği 7 ile beraber Windows içinde standart olarak gelmektedir. İşin ilginç yanı Çince, Japonca gibi zor dillerde bile bu özellik çalışırken Türkçe'de çalışmıyor olması. Windows fiyatları her yerde aynı. Microsoft'a lisans için gittiğim her şirkette avuç dolusu para ödüyorken Çin'linin, Japon'un alabildiği
hizmeti ben neden alamıyorum. Microsoft sadece bize başkalarına tam sunduğu hizmetin yarısını verip aynı paraya lisans satmaya mı yarar?

Teknik destek habire "efendim Türkçe'de çalışmıyor" diyor. Sanki biz bilmiyormuşuz gibi. Mühendis adamlara "bunca yıldır neden hala çalışmıyor" sorusunu anlatamıyoruz.

Etiketler :

Kusurlu - Yetersiz Yazılım Çağrı Merkezi Sorun Çözme Teknik Destek

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İbrahim Halil K.
  14 Kasım
  16:53

  Bugüne kadar 300.000 dolardan fazla parayı çalıştığım şirketler lisanslara ödemiştir. Korsan yazılıma karşıyım. Ama zihniyeti bu olan şirketlerde resmen insanları zorla korsana teşvik ediyorlar. Ben aynı parayı ödüyorsam neden aynı şeyi satın alamıyorum. Çinlinin verdiği para ise benimki nedir?

 • İbrahim Halil K.
  14 Kasım
  16:52

  Günlerdir cevap bile vermemeleri zaten ülkemize ve insanımıza nasıl tepeden baktıklarının ayrı bir göstergesi olsa gerek.