27 Ağustos 2016

Michelin Sadece Adı Var!

Mayıs 2015 yılında 4 adet energysaver lastik aldım, daha 10 bin km yapmadan 27.07.2016 tarihinde Ankara-Konya yolu üzerinde tşöf mevkine 10km mesafede çivi vs. Şeyler hariç bilinmedik sebeple seyir halindeyken sağ arka lastik yarıldı ve de kaza tehlikesi atlatmama neden oldu. Ankara'da aldığım bayiye lastiği götürdüğümde lastiği fabrikaya göndereceklerini yerine de yine 2015 tarihli tek bir lastiği sözde mağdur etmemek adı altında %28 zamlı fiyattan bana sattılar.


Müşteri hizmetlerini bir kaç gün sonra aradım, şikayet için id:15029 bir takip no verdiler 20 güne kadar tarafınıza e-posta yoluyla dönüş yapılacak denildi. Bugün tarih olarak 27 Ağustos olmasına rağmen tarafıma hala dönüş yapılmadı üstüne 2015 tarihli lastiği de bana satmış oldular.
Böyle firmanın politikası benim anladığım odur ki elindeki ürünü sadece satana kadar müşteriye sözde destek hizmeti veriyor.

Muhammed 5.270 Okunma

Cevaplar

  • Muhammed30 Ağustos 2016

    İlk öncelikle İsimlere takılıyorsanız araç sahibi benim, ruhsat sahibi ismini paylaştığınız kişi ablam olduğu için onun adına kayıt oluşturuldu çok ısrar ederseniz ablam kendi şahsıylada başvurur. İkincisi günlük kontrol ettiğim vede her gelen maile bildirim aldığım e-postama bahsettiğiniz tarihte gelen bir mailiniz kesinlikle olmadı bunu da rahatlıkla döküman olarak önünüze koyabilirim. Üçüncüsü asıl meselemiz olan lastiğin sözde lastiğine çok güvenen reklamdar da dahil bunun üstüne basan firmanın daha 10bin km bile yapmamış lastiğiniz sizinde tespit edemediğinizden bir neden ile bana kaza riski yaşatması ve bunun ile ilgili talebim doğrultusunda karşılık olarak bu kadar basitçe bir cevap vermeniz ayrıca bana ''verilmeyen garanti şartları'' hususunda bilgilendirme dahi yapılmamış olması zannediyorum ki firmanızın sözde müşteriye güven politikaları kapmasında. Satış sonrası Müşteri ilişkiniz bu kadar amatörce olması vede yine sözde mağdur olmasın diye yine 2015 tarihli aynı lastiği %28 zamlı bir şekilde 1 lastiği zaten şubenizde bu kapsamda olacak ki yeter ki ürünüm satılsın satış sonrası müşteri memnuniyeti vede ürün takibi 2.planda olması da bu yaklaşımınızla örtüşüyor. Kurumsallık Tanımında sizde eksik olan yerleri belirtmek istiyorum bir daha Allah ömür nasip ederse ürününüzü almak mı ne kendime ne de etrafımdakilere nasip olmasın olmasın ki onlarda güvenli diye aldığı lastikle yolda hiçbir sebep yokken kaza riskiyle karşı karşıya kalmasın.

  • Michelin Temsilcisi29 Ağustos 2016

    Sayın Muhammed E., Belirtmiş olduğunuz 15029 nolu referans numarasından Nurcan Karaman adına ulaşılmaktadır. Lastiğiniz teknik uzmanımız tarafından incelenmiş ve söz konusu lastiklerde üretim hatası olmadığı tespit edilmiştir. Lastik alımınızda size verilen garanti belgesinde garanti şartları ve garanti kapsamı dışında kalan hususları bulabilirsiniz. Söz konusu lastiğinizin inceleme sonucu kayıtlarda yer alan "[email protected]" mail adresinize tarafımızdan 12.08.2016 tarihinde gönderimi sağlanmıştır. Saygılarımızla, Michelin Lastikleri Tic. A.Ş. Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön