22 Ekim 2015

Michelin Kusurlu Lastik!

2015 yılının haziran ayında almış olduğum 6 adet 235-65-16 ebatlarında lastiklerin 1 tanesi ile ertesi sabah aracımla otobanda giderken lastiğim yarıldı ve aynı gün yarılan lastiğimi İstanbul- Bostancı'da bulunan lastikleri almış olduğum Levent Ticaret'e götürdüğümde firmaya bildireceklerini ve lastiğin garantiden değişimi için gerekli işlemleri başlattılar. Maalesef ki fabrikadan gelen raporda, düşük hava basıncı ve stabilize çukura düşerek lastiğin yarılmış olduğunu ve garanti dahilinde hiçbir işlem yapılamayacağını belirttiler. 1 gün önce almış olduğum lastiğin hava basıncının düşük olmasında benim hatamın olmadığını düşünüyorum.

Sebahattin 1.642 Okunma

Cevaplar

  • Sebahattin19 Kasım 2016

    Söz konusu lastiği olaydan 1 gün önce yetkili firmanızda taktırdığım halde İstanbul - Kocaeli otobanında patlaması nasıl bir kullanıcı hatası olmaktadır. Michelin firması bu konuda bariz bir şekilde sorumluluktan kaçarak bütün masrafı ve sorumluluğu kullanıcıya yüklemeye çalışmaktadır.

  • Michelin Temsilcisi22 Ekim 2015

    Sayın Sebahattin Gürbüz, Lastiğiniz teknik uzmanımız tarafından incelenmiş ve söz konusu lastiklerde üretim hatası olmadığı tespit edilmiştir. Lastik alımınızda size verilen garanti belgesinde garanti şartları ve garanti kapsamı dışında kalan hususları bulabilirsiniz. Bu ve benzeri kullanım kaynaklı hasarların yeniden yaşanmaması için ayrıntılı bilgiyi www.michelin.com.tr ’Michelin’den Tavsiyeler’ bölümünde bulabilirsiniz. Saygılarımızla, Michelin Lastikleri Tic. A.Ş. Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön