10 Kasım 2017

Michelin Kaş Yaparken Göz Çıktı.

Michelin sertifikalı bayiden 16.10.2017 tarihinde 4 adet yeni lastik aldım ve Renault Symbol 2015 model arabama yine aynı serviste taktırdım. Arabamın lastikleri sensörlüydü ve bunu kendilerine bildirdim. Ardından 1-2 gün sonra lastik siboptan hava kaçırmaya başladı, 1-2 gün sonra başka bir lastik daha siboptan hava kaçırmaya başladı. Renault yetkili servisinden 1 hafta sonrası için randevu alıp servise giderek 2 sibopu sensörleriyle birlikte 500 TL civarı bir paraya değiştirmek (04.11.2017'de Renault servise girdi) zorunda kaldım. Yetkili servisiniz lastikleri değiştirirken siboplara zarar vermişti. Yaptırdığım işlemlere ait faturalar elimde mevcuttur.

Yetkili servise gittiğimde sorun için arıza kaydı açılmamıştır. Her önüne gelen Michelin servisi açabiliyor mu? Her servis markanın kurumsal imajını yansıtır. Mağduriyetimin giderilmesini, zararımın tarafıma ödenmesini istiyorum.

Erdal 6.455 Okunma

Cevaplar

  • Erdal10 Kasım 2017

    Michelin firmasının müşteri temsilcisi bana diyor ki: Michelin Sertifikalı Bayilerimizden aldığınız lastik takma hizmetinden doğan zararların tazmininden sorumlu değiliz. Satış sonrası hizmet denen şey bu değil. Bayiler firmanın halka temas eden yüzleridir. Bayinin yaptığı her yanlış markanın kurumsal imajına zarar verir. Firmaya şunu sormak istiyorum: siz bayinize kefil olamazken bizden bayinize güvenmemizi nasıl istersiniz? Hatırlatmak isterim "21. yüzyılda yaşıyoruz". Aynı şeyi Almanya'da yapabilir misiniz?

  • Michelin Temsilcisi10 Kasım 2017

    Sayın Erdal Akkoyun, Öncelikle yaşamış olduğunuz tatsız durum için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Bilmenizi isteriz ki bayilerimizde çalışan personeller bize bağlı çalışmamakta olup ancak şikayetinizle ilgili kendilerine gerekli uyarıları yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Telefonda görüştüğümüz üzere aracınızla ilgili belirttiğiniz hususlar doğrudan doğruya lastikten kaynaklanmamaktadır. Saygılarımızla, Michelin Lastikleri Tic. A.Ş. Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön