30 Ağustos 2013 #1983955

Michelin 15 Gün Önce Aldığım Lastik Yırtıldı!

15 Gün önce 185/65 R15 88T Energsav GRNX model 1 adet aldığım Michelin lastik 80 Km hızla giderken yırtıldı. Herhangi bir darbe yok iken aldığım bayiye gittim. Verdim eksper gelecek ve bakacak denildi. 2 ay oldu gelmişler bakmışlar ve sonuç kullanıcı hatası. Bu işin garantisi nasıl oluyor merak ediyorum.


Ben bu hızla giderken kapıyı açtım ve lastiği kestim sonuç böyle oldu. Böyle bir firmaya yakışan hareket değil. Gerekli tüketici hakem heyeti işlemlerimi yapacağım. O kadar farklı bir cevapları var ki dedikleri ürünün fabrikasyon hatası yoktur diyorlar. Ben lastiği aldığımda üzerinde defomu arayacağım. Fabrikasyon hata olup olmadığı nasıl anlaşılır.

Gezgin 339 Okunma

Cevaplar

  • Gezgin21 Aralık 2016

    Merhabalar almış olduğum lastiği türü cinsi bellidir. Hatalarınıza kılıf bulmanıza gerek yoktur. Ürün nerede kullanıla bileceği bellidir. Dağda bayırda tarlada kullanmıyoruz. Ürün hatalıdır. 15 gün önce alınan bir lastik nasıl yarılır. İstanbul da yaşıyoruz ve gittiğimiz yollar bellidir. Ürüne nasıl bir inceleme yaptınız. İnceleme yaptığınız tutanak ner de dir. Lütfen iletiniz. Biz suçsusuz kullanım kılavuzu belli demek işten kaçmak umursamamak ve suçu kabul etmektir. Bana site adresini iletiyorsunuz. Lütfen dürüst olalım. Bunlara gerek yok. Benim zararım 200-300 TL'dir. Ben fakir olmam. Yalnız siz batacaksınız ki bunu karşılamadınız. 4 lastik kullandığıma göre 3 senede bir aldığımı varsayarsak ve 4 yılda da kar lastiği aldığımı varsayarsak neyi kaybettiğinizi kaybetmek zorunda olduğunuzu anlarsınız. Satın aldığımız bayide suçu yok etmek için red edildi lastiğide imha ediyoruz yakmış. Ürünü geri istediğimde lastik yok. Suçlu oldukları belli. İşin özü elimde bir tutanak ürün yok. Kanıtlayacak bir şeyimde yok. Ne satıcıya ne bu kararı verene hakkımı helal etmiyorum. ; Yapacak bir şey yok.

  • Michelin Temsilcisi02 Eylül 2013

    Merhabalar, Lastiğiniz teknik uzmanımız tarafından incelenmiş ve söz konusu lastiklerde üretim hatası olmadığı tespit edilmiştir. Lastik alımınızda size verilen garanti belgesinde garanti şartları ve garanti kapsamı dışında kalan hususları bulabilirsiniz. Bu ve benzeri kullanım kaynaklı hasarların yeniden yaşanmaması için ayrıntılı bilgiyi www.michelin.com.tr ’Michelin’den Tavsiyeler’ bölümünde bulabilirsiniz. Saygılarımızla, Michelin Lastikleri Tic. A.Ş. Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön