Michelin Lastiklerimin Tabanı Bozuk!

Aytunç S. |

10.09.2013 tarihinde Trabzon örnek oto lastik Michelın bayisine gittim. Lastiğimin tabanı bozuk dendi. Benden lastiklerin fabrikaya gönderip kontrol edilip bakılacağını söylediler ve 2. adet lastiğim söküldü. Lastik inceleme formu tutuldu formda 2 adet lastik var lastikler kesilmesin diye yazıldı.

16.09.2013 tarihinde bana cevap geldi yapılan teknik inceleme sonucunda hata bana ait oldu söylendi. Lastikleri aldığımda tabanları kesilmişti Referans no: 31111 lastik diş derinligi 6, 77. Lastiklerim sıfırdı bayiye gittim beni başından attı yani fabrikaya mail at dedi. Ben burada mağdur oldum. Sizden en yakın zamanda cevap bekliyorum.

Etiketler :

Kusurlu - Defolu Ürün Teslimi Aşınma

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Aytunç S.
  03 Kasım
  20:36

  michelin firmasına yazıklar olsun lastik alıyorken 2yıl garantimiz var diyorlar kendinizi haklı çıkarmak için müşteri hatası var diyorsunuz bende hakkımı tüketici mahkemesinde arayacağım

 • 30 Ekim
  08:17

  Sayın Aytunç Samancı,

  Lastiğiniz teknik uzmanımız tarafından incelenmiş ve söz konusu lastiklerde üretim hatası olmadığı tespit edilmiştir. Lastik alımınızda size verilen garanti belgesinde garanti şartları ve garanti kapsamı dışında kalan hususları bulabilirsiniz. Ayrıca lastiklerinizi bayiye teslim ederken doldurulan ve imzanızı atmış olduğunuz lastik inceleme formunda da inceleme amaçlı lastiklerinizin kesilebileceği belirtilmektedir.

  Bu ve benzeri kullanım kaynaklı hasarların yeniden yaşanmaması için ayrıntılı bilgiyi www.michelin.com.tr ’Michelin’den Tavsiyeler’ bölümünde bulabilirsiniz.


  Saygılarımızla,

  Michelin Lastikleri Tic. A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri