11 Aralık 2013

Michelin Bayiden Lastik Tedarik Edemedim!

Geçen sene Toyota Marka aracımıza 4 adet Michelin kış lastiği aldım. Yaklaşık 15 gün önce yeniden araca bu kış lastikleri takıldı. Sabah işe gelirken lastik karlı havada patladı ve sürüş emniyeti açısından durmadım ve üstünde yaklaşık 200 metre gittikten sonra durduğumda lastiğin yanlardan gitmiş olduğunu farkettim. Yedeği ile değiştirdim.

Ancak lastiğin yenisi bulabilmek tam 3 saatimi aldı. İstanbul'daki tüm bayileri aradım ve bir adet 215/55/R17 lastiği bulamadım. Müşteri ilişkilerini tam dört defa arayıp beklememe rağmen aldığım cevap bayi ile iletişime geçmemi sipariş vermem gerektiğini bildirdiler. Stoklara bakamadıklarını sipariş verdikten sonra eğer depoda varsa 10 gün içerisinde geleceğini söylediler.

Onur 926 Okunma

Cevaplar

 • Onur11 Aralık 2013

  Neyse ben sizin fazla vaktinizi almayayım,siz soruları anlamamaktasınız ve somut cevap vermemektesiniz,sizden doğru cevap gelmeyecek ,şirketimizde 24 tane araç var şuna eminim sizin markanızı bir daha kullanmayacağız.Ben bu arada anadolu yakasındaki tüm bayilerinizi arattırdım ve hiçbirinde bu lastik yok sizinde bilginiz olsun.Bu kışı üç lastik michelin ve diğer marka lastikle geçireceğiz artık siz bunu nasıl değerlendirirseniz size kalmış.Özel bir lastik değil araç türkiyede tek olan bir araç değil ve lastik yok sizin stok ve bayi sisteminizi bence gözden geçiriniz.Daha çok müşteri kaybederseniz.

 • Michelin Temsilcisi11 Aralık 2013

  Tekrar merhaba Onur Okan Ceylan, Lastik sektöründe serbest piyasa şartları ve yasası gereği tüm bayilerimiz başka markaların lastiklerini de satmaları nedeniyle biz bayilerimizin stoklarını göremiyor olup kendilerinin stok durumlarına müdahale edemiyoruz. Stok sistemimiz tüm ülkelerdeki Michelin ofislerinde olduğu gibi bizde de bu şekilde işlemektedir. Saygılarımızla, Michelin Lastikleri

 • Onur11 Aralık 2013

  Sayın yetkili Siz neden bu lastiğin stoklarda olup olmadığını söyliyemiyormusunuz? Nerden alacağız bu lastiği?İşi gücü bırakıp sizin bayilerimi dolaşacağız?Bu nasıl tedarik ve stok yönetimidir?

 • Michelin Temsilcisi11 Aralık 2013

  Sayın Onur Okan Ceylan, Müşteri hizmetlerimizin de tarafınıza verdiği bilgi doğrultusunda, bayilerimizin stok bilgilerini görememekte olup, istediğiniz ebatı bayiler aracılığıyla sipariş geçebilirsiniz. Saygılarımızla, Michelin Lastikleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön