09 Haziran 2014

Metro Turizm Faturasız Para İstemek Müşteriyi Rencide Etmek!

06.06.2014, - 23.59, Ankara-Antalya seferi yapan "34 UCJ 62" plakalı 060741 sefer no'lu, Metro Turizm otobüsüne 3 tane valizle gittim. Etrafta kimse yoktu. Muavin "Bagaj ücreti vermen lazım genç" dedi. Bende muavinden fatura kesmesini istedim. "Faturan biletin zaten, bagaj parasında fatura kesilmez" dedi (faturasız ücret teklif ettiği için şüphelendim).


Bende oradaki uzun saçlı Metro Turizm otobüslerini yöneten abiye söyledim durumu. O da bana "para almasına gerek yok ben ona söylerim" dedi. Sonra para felan istemedi muavin.


Antalya'ya indiğimizde muavin durduk yere bağırıp, "sen kimsin beni şikayet ediyorsun, Ankara'daki adamı s***ir et o kim ki"dedi. Bağırarak "Al işte! bagajını en son alırsın böyle" dedi!

Burak 658 Okunma

Cevaplar

  • Burak18 Haziran 2014

    yaptırım felan yaptıklarını sanmıyorum..

  • Metro Turizm Temsilcisi12 Haziran 2014

    Merhaba, Yolcumuza mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla Metro Turizm

  • Burak09 Haziran 2014

    Belirtmeyi unutmuşum. Bu muavin bana ve ankaradaki metro otobüslerini yöneten uzun saçlı yetkiliye ciddi anlamda hakaretler ve küfürler etsede sesimi yükseltmedim ve cevap bile vermedim. Ama herkesin içinde rencide etmeye çalıştı bende "beğenmiyorsan işini çalışma o zaman" dedim. Hemen arkasında oradaki sanırım şoför olan gözlüklü yaşlı birisi "Benim muavinime bağıramazsın" diye BAĞIRARAK beni kışkırtmaya çalıştı. Bu benim otobüsüm diyerek istediği parayı isteme hakkı olduğunu söyledi. Bende metro firması adı altında iş yapmaması gerektiğini bilirttim sakin bir şekilde. Saçma sapan bağıra çağıra hakaretler ederek sigara içmeye gittiler. Bende ne kadar sinirlensemde sabıredip bagajlarımı eve götürmeye çalıştım. Sıkıntı şu ki sadece banada hakaret etmediler. Muhtemel Ankara aşti'deki metro yetkilisi olan uzun saçlı müdüre'de, metro firmasına'da hakaretler ettiler."S.... et onları onlar karışamaz bizim alacağımız bagaj parasına" dediler. Bende gayri ihtiyari "Madem karışamıyorlardıda niye benden bagaj parası alamadınız?" diye sordum. Yani kendi müşterisine küfür etmeyi bırak kendi çalıştığı firmaya ve o firmanın yetkililerine hakaret eden adamların metro gibi cidden büyük bir firmada çalışabilmesi enteresan. Diğer bir yandan antalya otogarında tüm müşterilerin önünde bu olayı gerçekleştirdiler. Ne kadar rencide olduğumu düşünsemde oradan ayrılırken çoğu kişi bana "şikayette bulunmamam gerektiğini" söyledi. İyi sabır ettiğimi söylediler. Hatta bir tane metro görevlisi yaşlı bir abi "bırak şikayet etme Allah'ından bulsunlar" gibi bir laf bile söyledi. Yani kendi personeliniz bile hayıfladı. Beni değil kendi kendilerini rencide etmişlerdi. Tabi bu sizin firmanızında kendi personeliniz tarafından rencide edilmesi anlamına geliyor. Çoğu zaman metro turizm'in suit otobüslerini kullanmaya çalışırım. Ama cidden bundan sonra kullanmayı düşünmüyorum. Antalya otogarında o gün o sabah şikayet dilekçesi doldurdum. Ne kadar etkili olur, ne kadar gerekli hassasiyet gösterilir cidden bilmiyorum. Böyle insanlar her firmada bulunabilir. Ancak böyle durumlarda cidden GEREKLİ yaptırımlarda bulunulmazsa firma ilerlemeyi bırak her zaman gerilemeye mahkumdur. İşin diğer bir boyutu, aşti'de 3 valizimide, otobüsün bagajına kendi ellerimle koydum, otobüstüki tüm yolcular bindiğinde otobüs bagajları öyle dolu felanda değildi. Ayrıca benim gibi bir çok 3 valizli yolcu vardı. Muavin hiçbirinden ek valiz ücreti istemedi. Muhtemelen beni çocuk görüp KAZ gibi yolmaya çalıştı. Insanlar kendilerini çok akıllı sanıyor cidden. Böyle sivri zekalı çalışanlar yüzünden firmada zirar görebilir. Düşünsenize faturasız iş yapan bir muavin yüzünden firma vergi cezası yiyiyor. Dediğim gibi metro firması benim gibi "1" (bir) tane basit bir müşterisini düşünmese bile kendi firmasını düşünmesi gerekir. Umarım gerekli yaptırımlar yapılır. Çünkü yapılmazsa aynı şuursuz hareketler aynı kişiler tarafından tekrar yansıtılacaktır. Saygılarımla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön