22 Mayıs 2013

Metro Turizm Yolcuları Almadan Gitti!

19. 05. 2013 16:30 Ankara-Yalova otobüsü 1 ve 2 nolu koltuk yolcularını almada gitti. İnternetten aldığım biletleri 16:26'da AŞTİ 41 nolu yazıhaneden teslim aldım, 33 ve 34 nolu peronlardan otobüse binmemiz söylendiği için beklemeye gittik. 16:30'da otobüsün gelmediğini yazıhaneye söylediğimde Bafra'dan geldiği için henüz gelmediğini, beklememiz gerektiği söylendi. 16:40 da tekrar yazıhaneye gittiğimde otobüsün 37 nolu perondan gittiği söylendi.

Hatta gitmeden önce seslenildiği şeklinde yanlış bilgi de söylenildi. Mağdur olan yolcularım için hiçbir yardım yapmayan yetkililer üstüne üstlük bağırarak bizi uzaklaştırmak istediler. Şikayet formuma 3 gündür cevap verilmedi. Ücret iadesi yapılmadı.

Murat 109 Okunma

Cevaplar

 • Murat28 Haziran 2013

  Metro Turizm tarafından herhangi bir çözüm sunulamamıştır.

 • Murat29 Mayıs 2013

  Metro Turizm tarafından herhangi bir çözüm sunulamamıştır. Hiçbir kurumsallığı olmayan bir şirket olduklarını yine kanıtlamışlardır. "Metro Turizm Seyahat Organizasyon A.Ş. olarak müşterilerimizden gelen her türlü öneri ve şikâyete titizlikle yaklaşıp, müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlama ilkesi ile hareket etmekteyiz." ifadesinin de yalan olduğunu doğrulamışlardır.

 • Murat29 Mayıs 2013

  Metro Turizm tarafından herhangi bir çözüm sunulamamıştır. Hiçbir kurumsallığı olmayan bir şirket olduklarını yine kanıtlamışlardır.

 • Murat27 Mayıs 2013

  Metro Turizm çözüme yönelik hiçbir girişimde bulunmamıstır. Yalan dolanla oyalayarak konuyu kapatmaya çalışmıştır. 4 gündür kimse arayıp bilgi vermemistir. Yetkililerin biran önce konu hakkında bilgi vermesini istiyorum.

 • Murat24 Mayıs 2013

  Metro Turizm tarafından herhangi bir çözüm sunulamamıştır. 23.05.2013 13:26da arandığımda ilgili yazahane görevlilerinin kamera kayıtları incelendikten sonra uyarıldığı söylendi. Ayrıca daha sonra başka seferlerde kullanılmak üzere indirim tanımlayarak konunun kapatılması için onayım istendi. Konunun kapatılması için ilgili yazahane çalışanlarının uyarılması yeterli değil, para cezası ile cezalandırılmaları gerekli ki bir daha aynı tavırla yolculara davranmasınlar. Genel müdürlüğün teklifi olduğu belirtilen indirimli bilet de ne yazık ki yolcularımın mağduriyetini karşılamaz. Çünkü bir daha hiçbir şekilde Metro Turizm'in herhangi bir otobüsüne binmek istemiyorum. Hatta tüm tanıdıklarımı da yaşadığım bu olay ile bilgilendirerek Metro Turizm'den uzak durmalarını tavsiye ediyorum. Ücret iadesinin de mümkün olmadığını söylemelerinin sebebi olarak da otobüse faturayı kesmiş olduklarını belirttiler. Burada benim muhattabımın sanki Metro Turizm değil de otobüs şöförüymüş gibi davranmaları da kurumsallıkla hiçbir alakalarının olmadığını gösteriyor. Ücretimin iadesini genel müdürlüklerine bildirmelerini tekrar istediğimde 24 saat içerisinde geri dönüş yapılacağı belirtilmesine rağmen hala bir haber çıkmadı. Ücretimin iadesinin ivedi olarak yapılarak mağduriyetimin giderilmesini istiyorum!!!

 • Metro Turizm Temsilcisi22 Mayıs 2013

  Murat beyin şikayetine istinaden ilgili birime dosya aktarılmıştır. Metro Turizm Seyahat Organizasyon A.Ş. olarak müşterilerimizden gelen her türlü öneri ve şikâyete titizlikle yaklaşıp, müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlama ilkesi ile hareket etmekteyiz. Öneri, istek ve şikâyetleriniz için 444 34 55 nolu telefon ve www.metroturizm.com.tr adresinden Müşteri Hizmetlerimize ulaşabileceğinizi hatırlatır, seyahatlerinizde Metro ailesi olarak sizleri konuğumuz olarak görmekten mutluluk duyarız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön