07 Eylül 2013

Metro Turizm Mükerrer Çekim Yaptı!

Tarafımda Nazilli-Akhisar seferi için açık bilet varken, yazılım programınız ya da acenta yetkililerinizden kaynaklanan sorun sonucu internetten kredi kartı ile bilet almak zorunda kaldım. Bu durumda aynı yolculuk işlemi için elimde 2 adet mükerrer bilet oldu. İlk gönderdiğim şikayet metninde daha ayrıntılı açıkladığım üzere, mağduriyetim hususunda somut taleplerimi tekrar bildirmek durumundayım.

1. Nazilli otogarında tarafımı tanıyan bir çok ,kimse içinde haksız yere yaşatılan tatsız olaydan dolayı tarafımdan yazılı olarak özür dilenmesini istiyorum . 2. Başka seçenek olmadığından dolayı kredi kartı ile 29 TL' ye satın aldığım K879561 fatura nolu bilet ücretinin Metro Turizm tarafından tarafıma iade edilmesini bildiririm.

Ali 191 Okunma

Cevaplar

  • Ali10 Eylül 2013

    metro nun verdiği cevap aşağıdaki gibi. eğer verlen cevap cevap ise takdir kamuoyunun......... Sayın B.........L, Göndermiş olduğunuz e-mail Müşteri İlişkileri Departmanımıza ulaşmıştır. Yaşamış olduğunuz tatsız olaydan ötürü Metro Turizm olarak son derece üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Yolcularımızın beklentilerini yerine getirebilmek için çalıştığımızı siz sayın konuğumuzun bilgilerine sunarız. Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili personellerimize gerekli uyarılar Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılmıştır. Bu tür durumların tekrarlanmaması için gereken önlemler alınmıştır. Göstermiş olduğunuz hassasiyet ve anlayış için teşekkür eder, esenlik dolu günler dileriz. Metro Turizm'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, d.....t....D......n

  • Metro Turizm Temsilcisi09 Eylül 2013

    Merhaba, Yolcumuzun müşteri hizmetlerine iletmiş olduğu başvurusuna istinaden mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla Metro Turizm

  • Ali07 Eylül 2013

    firmanın https://www.biletplaza.com/BuyTicket.aspx adresinde aynı konudaki başka şikayet ile ilgili sorunun acentalarda yüz yüze çözümleneceği bilgisi yayınlanmıştır. Görünen şu ki firma söz konusu açıklaması ile vatandaşları aldatmakta, sadece metro turizm hakkında iyi bir izlenim oluşturmaya çalışmaktadır. Soru: 1 29-12-2006 Ankara-İstanbul 16:00 seferine bilet aldım. Daha sonra bu bileti aynı gün için 14:45'e değiştirmek istedim ama burada biletin değiştirilmesi veya iptali için herhangi bir link bulamadım. Şimdi ikinci bileti aldım. Online satış yaparak gerçekten güzel bir iş yapıyorsunuz ancak online satış yapılan yerde alınan biletin iptal linkininde olması gerekmez mi? Eleştirileriniz için teşekkür etmekle beraber bazı konulara açıklık getirmekte fayda görmekteyiz. Metro turizm Türkiye çapında 1.000 adet sefere 700’den fazla ofisiyle 7x24 saat bilet satış hizmeti vermektedir. Tahmin edersiniz ki bu kadar kapsamlı kullanılan bir uygulama Metro Turizm’in otobüs taşımacılığı sektöründe bilişim altyapısı en gelişmiş firma olduğunun bir göstergesidir. Kullandığımız teknolojiler ve yazılımımız Siemens’in Almanya ofisi tarafından referans uygulama olarak pek çok platformda lanse edilmiştir. Bilet iptal edememeniz konusuna gelince. Haklısınız, yönetim kararı olarak Internet üzerinde yapılan işlemlerde bazı kısıtlamalar getirdik. Bunlar, belirttiğiniz gibi satın alınan biletin iptali ,başka bir bilete virmanlanması ve açığa alınması ile rezervasyon yapılmasıdır. Sadece acentelerimiz tarafından yapılabilen bu işlemleri internet tarafında da yapmamak için herhangi bir teknik kısıtımız olmamakla beraber, daha önce yaşadığımız tecrübelere dayanarak bu işlemlerin acenteler üzerinden kontrollü olarak yapılmasını tercih ettik. Bu tercihte en büyük etkende yolcularımızın kredi kartları ile ilgili olarak hiçbir bilginin sistem üzerinde kayıt edilmemesi yatmaktadır. Online Satış yapan sitelere bakarsanız biletlerinizi görmek için kredi kartı numarasını girmenizin gerektiğini görürsünüz. Bunun manası, kredi kartı bilgilerinizin sistemde kayıt edildiğidir. Tamamen yolcularımızın güvenliği için aldığımız bu karara anlayış göstermenizi rica eder, ilginiz için tekrar teşekkür ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön