25 Nisan 2013 #1762859

Metlife Emeklilik ve Hayat İşsizlik Maaşımı Tam Ödemiyor!

Deniz Emeklilik'den 2 adet işsizlik poliçem vardı. Deniz Emeklilik ile poliçe düzenlerken işsiz kalmam durumunda 6 ay işsizlik maaşı alacağım söylenmişti.Bir süre önce Deniz Emeklilik Metlife'a geçti. Metlife Müşteri Hizmetleri 444 0 638 'i aradım ve 19 Mart 2013 saat 16:25 ile 16:29 arasında 3 dakika 29 saniye süren bir görüşme yaptım.


Bu görüşmenin kaydı ve süreleri cep telefonumda kayıtlı. Bu görüşmede müşteri temsilcisi kontrol etti ve her 2 poliçeniz için de evet 6 ay süreyle işsizlik maaşı alacaksınız, 4 ay değil 6 ay şeklinde teyit etti. Metlife Müşteri Hizmetlerine kaydın dinlenmesi için 17 Nisan 2013'de 197801 no'lu referans ile başvurdum. Hala bir yanıt gelmedi.

Serdar 202 Okunma

Cevaplar

  • Serdar29 Nisan 2013

    Merhaba Hiçbir şekilde konu çözülmedi. Evet telefonla aradılar ve ses kaydında 6 aylık maaş ödenecektir teyidi verdiklerini kabul ettiler. Poliçe düzenlenirken de Deniz Emeklilik Keyap şubesi 6 aylık maaş ödenecektir teyidi vermişti. Ancak Metlife bütün bunlara rağmen, ses kaydını da kabul etmesine rağmen, poliçe ödemesini tam olarak yapmıyor. Bu konuyu çözülene kadar yurtiçi ve yurtdışı her platformda dile getirip, herkesin haberdar olmasını sağlayacağım ve son durumu buradan bildireceğim. Şikayetvar iyi ki siz varsınız. Olmasanız büyük şirketlerin oyuncağı oluruz. En azından sesimizi duyurmamızı sağlıyorsunuz ki, bundan sonrakiler bu yorumları dikkate alacaklardır. (Not : Özel şartlarımızda 4 aylık maaş ödeme bilgisi var diyorlar, ama bendeki poliçede böyle bir şey yok. O zaman benim imzaladığım o özel şartları gönderin diye 1 haftada defalarca aradım. Cevap şu: Sizin imzalamanız gerekmez, sizinle yaptığımız sözleşmede yazmıyor olabilir ama bizim şartlarımızda bu var. Gönderin diyorum defalarca gönderemediler. Yani düşünün sözleşme poliçe yapıyorsunuz, poliçe yapılırken size 6 ay işsizlik maaşı ödenecek diyorlar, telefonda bunu teyit ediyorlar, teyit ettiklerini ses kaydını ortaya çıkarınca kabul ediyorlar, ama bizim kimseye göstemediğimiz sakladığımız özel şartlarımız var diyorlar. Özel şartları gönderin bari diyorum bulabilirsek göndeririz diyorlar. Defalarca istedim gönderemediler. İşte bu kadar ciddiler.)

  • Metlife Emeklilik ve Hayat Temsilcisi26 Nisan 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. İyi Günler Dileriz, MetLİfe Emeklilik ve Hayat A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0638

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön