04 Eylül 2013

Metlife Emeklilik ve Hayat Habersiz Sigorta Yaptı!

Denizbank Merter şubesinde hesabım bulunmaktadır. Hiçbir şekilde bankadan ticari veya bireysel kredi kullanmamama rağmen ,bilgim olmadan habersiz bir şekilde Metlife Emeklilik ve Hayat 'dan ferdi kaza sigortası yapılmış olduğumu ve hesaplarımı kontrol ettiğimde hesabımdan 5 ay*36 TL hesabımdan 180 TL para çekildiğini öğrendim.

Hem banka, hem de bankanın yan kuruluşu Metlife Emeklilik ve Hayat müşterilerinden bilgisi dışında habersiz olarak hesaplarından tahsilat yapıyorlar. Bu bir suç unsuru teşkil etmekte olup kendilerini mahkemeye vereceğim.

Davut 3.657 Okunma

Cevaplar

  • Metlife Emeklilik ve Hayat Temsilcisi09 Eylül 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak tarafına konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. İyi Günler Dileriz, MetLİfe Emeklilik ve Hayat A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Bölümü 444 0638

  • Davut 07 Eylül 2013

    Arkadaşlar 06-09-2013 tarihi itibariyle paramı dün geri aldım.ve Denizbanktaki bütün hesaplarımı iptal ettim.Akıl vermek gibi olmasın ama nasıl yaptığımı sizinle paylaşmak isterim.bilginiz olsun .İlk önce müşteri temsilcimi benden habersiz hesabımdan para çektiği için sıkıştırdım.Poliçeyi iptal ettik dediler.Sakın inanmayın.banada öyle dediler ama Metlife iptal etmemiş 2 aylık daha vurgun yaptılar hesabımdan.Tekrar müşteri temsilcime gittim ve sert bir tonda iptalini istedim poliçenin.Bu sefer güvenirmiyim.4440638 numarayı aradım ve iptal edilip edilmediğinin teyidini aldım.İptal talep numarasını aldım ve bir yere kaydettim.3 iş günü içinde hesabıma paranın yatacağı söylendi.teşekkür ettim.ama 3 iş günü sonunda hesabıma 55 tl para yatmış.oysaki benden tahsil edilen yekün 180 tl.tekrar aradım 4440638 numarayı.dedilerki iptal döneminden itibaren alacağınız bukadar dediler.iyi peki öylemi; 1-şikayetvar.com'a şikayette bulundum. 2-Başbakanlık sigortalar müdürlüğüne şikayet formu doldurdum internetten. 3-Sigortalar genel müdürlüğünü telefonla arayıp bilgi aldım. 4-Müşteri temsilcimi sıkıştırdım o da bankanın sigorta birim sorumlusunu sıkıştırmak zorunda kaldı. sonuç:2 iş günü içinde Metlife beni aradı.başbakanlığa ve şikayetvar.com'a şikayetlerim olduğunu söyledi ve 'evet doğrudur'dedim.Daha henüz yeni başlıyorum.Başlayamadan hesabıma bütün parayı yatırdılar.Teşekkürler Başbakanlık sigortalar müdürlüğü ve şikayetvar.com......... Peki hesaba para yatmasaydı ne olacaktı?Güzel soru:) 1-Bankaya elden ve faks yoluyla ihtarname-dilekçe çekilecek. 2-Kaymakamlık binasında bulunan tüketici hakem heyetine gidilecek imzasız poliçe,dilekçe,kimlik fotokopisi ile başvurulacak,hukuki süreç başlatılacak. 3-Cumhuriyet savcılığına gidilecek banka,banka müşteri temsilcisi,banka şube müdürü ve metlife sigorta hakkında haksız kazanç adı altında suç duyurusunda bulunulacak.(5684 sayılı sigortacılık kanununun 32.maddesi-sigorta acenteler yönetmeliği 6,madde 2 fıkrasında bu kişilere ve firmalara suç duyurusunda bulunulup maddi ve manevi tazminat davası açılacak.) tahminime göre: 1-paramı hukuki yollardan tamamını tahsil edecektim. 2-kanuna göre banka ve sigorta şirketi 20bin tl idari para cezasına çarptırılacak. 3- işlemi yapanlar suç işlemiş kabul edilecek. Bütün mağdur arkadaşlarımın bilgisi olsun.Parasından ziyade insanı enayi yerine koymaları insanı geriyor.Lütfen hepimiz hakkımızı sonuna kadar arayalım YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İÇİN.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön