11 Şubat
#11571741

Mercedes'ten Garanti Sorunu!

Mercedes c180 (16.000km) araç sahibiyim. Aracım sözüm ona Advantage Plus garanti koruması altındadır. Geçtiğimiz sene şubat ayında Start/Stop sistemi arızası ile ilgili Ankara-Koluman servisine başvuruda bulundum. Problemin aküde olduğu söylendi. Ben de aracımın garanti kapsamında olduğunu belirtilerek akünün değiştirilmesini talep ettim. Sırf değiştirmemek için aracımı 4 gün serviste tuttular. Bu süreçte defelarca aküye besleme yaparak aküyü uyandırdılar. Start/Stop sistemi devreye alındı ve bunun geçici bir çözüm olduğunu söyleyerek aracımı teslim aldım. Bu ay başında aynı şikayetle tekrar aynı servise başvurdum. Geçen sene de aynı şikayetle geldiğimi belirttim.


Yaptıkları incelemeden (besleme işlemi) sonra akünün iyice zayıfladığını besleme işleminin de geçici bir çözüm olduğunu ifade ettiler. Ben ise tekrar garantiden akünün değiştirilerek mağduriyetimin giderilmesini istedim. Cevaben "Aracınız 1 (bir) yılda 10.000 km altında yol yaptığı için garanti %100 kabul etmez" denildi. Kullanım kitapçığında kesinlikle böyle bir ibarenin bulunmadığını söyledim. Servis 444 62 44 numaralı hattı arayıp şikayet bildiriminde bulunabileceğimi onun dışında yapılacak bir şey olmadığını söyledi. İki defa arayıp şikayet bildirimi yapmış olmama rağmen iki sefer reddedildi. Bugün şikayetimi 3. kez tekrarladım. Aynı zamanda şikayetlerimde kullanım kitapçığında bu ibarenin nerede olduğunu defalarca sormuş olmama rağmen hala bu konuya net bir cevap verilmemiş, verilememiştir.


Görüldüğü üzere Mercedes-Benz Türkiye tabiri caizse, Advantage Plus garantiyi satarken "kedi", aküyü değiştirmeye gelince "Aslan" kesilmiştir! Bana otomatik mesaj ile bu platformdan cevap vereceklerini biliyorum. (lütfen 444 62 44 nolu numaradan şikayetlerinizi iletin …. …. …. …) Boşa zahmet etmeyin. Şikayet bildirimi 3. kez tekrarlandı dosya açık. Uğratılan tüm mağduriyetlerden ötürü Mercedes güvenilir bir marka olmaktan her geçen gün uzaklaşıyor.

Engin Engin 13.906 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Engin12 Şubat

  Bugün müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri temsilcisi Engin Bey ile görüştüm. İncelemenin tamamlandığını söylediler. Aynen şu cümle müşteri temsilcisi tarafıma iletilmiştir. "İnceleme sonucu sorun ürün kaynaklıdır bu nedenle garanti karşılamaktadır." resmen dalga geçiyorlar. Üründen kaynaklanmayan sorun var mıdır? Kullanıcı hatası mı diye soruyorum hayır diye cevap veriyorlar. Ürün hatası mı diyorum ürün kaynaklı diye cevap veriyorlar. Mercedes-Benz kanunları çiğniyor. Mahkemeye başvuracağım.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi12 Şubat

  Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Engin12 Şubat

  Bundan 6 (altı) ay önce Koluman-Ankara'dan C-serisi için orijinal araç örtüsü (branda) satın aldım. Kapalı garajımda kullandığım brandayı malum tozlandığı için yıkamak istedim. Etiketinde bulunan talimatlara uygun olarak makinede 20 derecede kısa programda yıkadım. (Etiketinde 30 derecede makinede yıkanabilir simgesi mevcuttur.) Kuruması için çamaşır teline yerleştirirken üzerinde bulunan AMG logosunun bariz şekilde silindiğini fark ettim. Daha ilk yıkamada üzerindeki baskı soyuldu. Değişim için Koluman-Ankara servisine aldığım yere faturası ile birlikte götürdüm. Fotoğraf çekildi ve kayıt açıldı. Garanti kodu olmadığı için süre uzatıldı. Birkaç gün sonra servis arayarak talebin reddedildiği bilgisini verdi. Elimde brandayla tekrar gittim. Neden reddedildiğini sordum. Mühendislerin resimleri incelediği ve red kararı aldığı söylendi. Kararın sebebi ile ilgili fenni bir açıklamada kesinlikle bulunmadılar. Kendim de mühendis olduğum için biliyorum ki hiçbir mühendis kararını verirken fen noktasında bir hükme dayandırmadan bir başkasını mağdur edemez. Burada takınılan tavır "Ben öyle diyorsam öyledir. " tavrıdır. Şikayetimi 444 62 44 numaralı telefona bildirerek yeniledim. Şu an konu halen netlik kazanmış değil. Maalesef mağduriyet sürüyor. Anlaşılan Mercedes sattığı aksesuar ürünlerine garanti vermiyor. En ucuz fason mallar (bir pantolon bir gömlek) bile satıcısına döndüğünüzde değişimi yapılıyor kalitesi ne olursa olsun üreticiye iadesi yapılıyor bu gibi durumlarda. Mercedes aksesuar olarak ürettiği ürünlerin garantisini vermiyor, arkasında durmuyor. Boş yere yüksek meblağlar vererek orijinal adı altında garantisi olmayan kalitesiz aksesuarlar almayın.

 • Engin11 Şubat

  WDD2050401F222246 06E0106

 • Mercedes-Benz Temsilcisi11 Şubat

  Talebinizi işleme alabilmek için Plaka ve Şasi numaranızı rica edebilir miyiz? Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi11 Şubat

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları