Mercedes Start Stop Sorunu Ve İlgisizlik

Hakan Hakan08 Eylül 2019 09:16

Mercedes C180 model aracımı Gülsoylar Anadolu Mercedes bayisine ilk servis kontrolü için götürdüm. Aracımın auta start&stop özelliği devreye girmediğini belirttim. Aracımın kilometresinin 4000 olduğunu ve 10 ayda en az 10.000 km yapmadığım için garanti kapsamına girmediğini söyleyerek yine de garanti sorgulaması yapacaklarını söylediler. Ancak aradan 2 ay geçmesine ve defalarca aramama rağmen herhangi bir dönüş alamadım!

Durumu Mercedes çağrı merkezine de ilettim ve en kısa sürede ilgilenileceği söylendi ancak yine ne arayan oldu ne de soran? Aracı 2018 yılı Mayıs sonunda aldım ancak araç 2017 Eylül üretimi bu durumda ben aldığımda aracın aküsünün 9 ay boyunca dolu olması için 9000 km mi gitmesi gerekiyordu? Aracı bana teslim ettiklerin de aküsünün dolu olduğunu garanti edebiliyorlar mı? Ek olarak aracı teslim alırken kimse bana en az 10.000 km yapacaksınız şeklinde bir bildirim de bulunmadı. Buradan bir sonuç alamazsam Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım ve sonra da mahkemeye gideceğim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Mercedes-Benz Logo Mercedes-Benz 12 Eylül 2019 15:44

Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

profile-icon Hakan 12 Eylül 2019 12:50

4 gün geçmesine rağmen henüz firma tarafından bir dönüş alamadım. Yine çağrı merkezi ve bayii gibi cevap dönülmeyecek sanırım. Her seferinde ilgileniyoruz efendim deyip cevap verilmeyecek.

Mercedes-Benz Logo Mercedes-Benz 08 Eylül 2019 11:18

Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler