05 Ocak
#11403806

Mercedes Servis Ve Müşteri Hizmetleri Lakayıtlığı!

2017 Ekim ayında Ankara Koluman Mercedes bayisinden aldığımız aracın 30 bin km bakımına gitmeden 3 gün önce Eco start stop özelliğinin çalışmadığını fark ettik, bakıma gideceği için hiç ayarlarla oynamadan bakım günü aracı Mengerler Ankara servisine götürdüm; Bakıma bırakırken bu sıkıntısını da illettim bakıp bilgi vereceklerini söylediler. Akşam aracı teslim için aradıklarında aracın bakımının yapıldığını eco stop start özelliğinin de aracın aküsünün zayıflamasından kaynaklandığını söylediler ve çözüm için aracın serviste kalması ve akünün belirli bir süre şarj edilmesi gerektiğini söylediler. Ben de kendilerine şarj olunca düzelecek mi? Sıfır akü 1 yılda böyle yıpranıyorsa aynı şey yine olmayacak mı diye sordum olabilir garanti vermiyoruz dediler o zaman bende bu geçici bir çözüm bunu kabul etmiyorum, genel müdürlüğünüzü arayacağım aracıma dokunmayın dedim.


12.12.2018 günü müşteri hizmetlerini aradım, durumu ilettim, dönüş yapılacağı söylendi. Dönüş yapılmadığı için tekrar 29.12.2018 günü aradım ve bana sizi aradıklarını servise gelmeyi reddettiğinizi söylediler dediler. Ben de böyle bir şeyin olmadığını ve eğer servise akü şarjı için çağıracaklarsa bunu zaten kabul etmediğimi kalıcı çözüm istediğimi yetkililerinize akü değişimi istediğimi belirtin dedim. Şikayeti tekrar oluşturduklarını ve dönüş yapılacağı söylendi, maalesef 1 hafta geçmesine rağmen hala arama olmayınca bugün arayıp tekrar durumu müşteri hizmetlerine sordum ki yine benim servise gitmediğim söylenince şikayetimi ya düzgün yazmıyorsunuz ya da servisiniz sizi umursamıyor ya da beni müşteri olarak hiç umursamıyorsunuz dedim ve yineleyerek ve ekleyerek bu model arabalarınız da sattığınız tüm C180 modeli araçlarınızda bu problem varsa hepsini çağırıp düzeltmelisiniz yok 3-5 araçta bu problem varsa eğer hata benim değilse ki bunu Mercedes'in bir uygulamasından görebiliyorlarmış '' bunu da servis söyledi yani araç çalışmazken far açık kalması teyp dinlenilmesi gibi durumlarda akü zayıflığı olmuşsa kullanıcı hatası olduğu için akü değişimi yapılmadığı ama yine de garantili olduğu için onarım yaptıklarını'' bende bunu da görebiliyorsanız inceleyin eğer bu gibi bir sıkıntı da yoksa akü mü değiştirin dedim. 05.01.2019 günü tekrar şikayet dilekçesi yazdırdım. Başka bir servisten aldığım bilgiyle bu arızanın çok olduğunu da öğrendim koca Mercedes suçunu kabul etmek yerine müşteriyi servis müşteri servisi arasında sabır ölçümü yapıyor... Ve yetkili bulamıyoruz.

Hüseyin Hüseyin 26.883 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Hüseyin'in Teşekkür Mesajı08 Ocak

  Sevgili Mercedes Türkiye çalışanları müşteri memnuniyetini geçtim anlaşamadığımız konu şu Dünya markası Mercedes firması belki ile olabilirlerle iş yapmamalı yapamaz. Şikayetimle ilgili beklediğim cevap şu idi. Sorum çok basit 1 yılda aküm zayıflayıp bana satış aşamasında tanıtıp satmış olduğunuz bir özelliği kullanamıyorsam sizin ya da servisinizin yapması gereken benim düşünceme göre hatanız olup olmadığını biz görebiliyoruz diyorsunuz ya işte çözüm burada agresif kullanımdan dolayı olmuş olabilir diyorsunuz ya bende bunu diyorum deyin ki bana şikayetinizi dinledik arabanızı servisimize getirin bakalım inceleyelim hatanız varsa söyleyelim hatanız yoksa hatamızı kabul edip probleminizi olabilirlerle ya da onarımla değil de sorununuzu gerçek manada çözelim bu kadar kolay ve basit ama maalesef bunu yapmak yerine prosedür böyle deyip her şeyi prosedür denilen görünmez ulaşılmaz makama yıkıp marka değerine yakışmayacak davranışlara girmenizi bu şekilde yapmanızı söyleyen ya da öğreten yöneticilerinizin dikkatine diye söyleyerek yazımı sonlandırıyorum. Bu arada iyi niyetle bilmediği bir konuda dahi öğrenerek bilgilendirme yapan servisi ve distribütör firmanın sorunu olan farklı bir konunuyu çözen çözüme kavuşturan Mercedes müşteri memnuniyetinden arayan Tuğçe hanımada teşekkür ederim. Bu yazdığım yazı müşteri memnuniyetiniz kapsamda naçizane bir önerimdir saygılarımla

 • Mercedes-Benz Temsilcisi08 Ocak

  Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi08 Ocak

  Değerli Müşterimiz, Talebiniz ile ilgili inceleme ve değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirtmek isteriz. Sürecin sonuçlanmasına istinaden tarafınıza en kısa sürede ilgili personelimiz tarafından bilgi verilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi05 Ocak

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize, mercedes-benz.com.tr adresinde yer alan “Bize Ulaşın” sayfasındaki iletişim formunu doldurarak veya 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak da ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler