01 Şubat
#11529216

Mercedes Mengerler Servisi İlgisizliği!

Aracımın ilk bakımını Mercedes'in yetkili servisi Koluman'da yaptırdım. İlk bakımda aracın kilometresi 7500 km idi. Benim bilgim olmadan (düşük kilometrede ve gereği de olmadığı için) bakımda değişmesi gereken bazı parçalar/filtreyi değiştirmediğini 2. bakımdan (2. bakımı da Ankara Çayyolu Mengerler'de yaptırdım) sonra aracın sağ ön ve arka kapı cam lastiklerinde çıkan bir sıkıntı nedeniyle tekrar Mengerler'e götürdüğümde öğrendim! Mengerler'in benim talebimi incelemesi 2 ayı geçti. Bana geri döneceklerini söylemelerine rağmen her defasında ben onları aradım.


Her gün aramalarımın sonunda 4. ayda bana verdikleri cevap: "Biz İstanbul Mercedes ile konuştuk ve sizin ilk bakımınız yapılması gereken şekilde yapılmadığı için aracınızın garanti kapsamında olmadığını bildiririz"! Ben de aracımın bakımının Mercedes'in yetkili servisine götürmekten başka bir suçumun olmadığını söyledim. Bu konuyu Mercedes ile tekrar görüşeceklerini söylediler. Yaklaşık bir ay sonra (yine benim aramam üzerine) Mercedes'in garanti ile ilgili duruşunun aynı olduğu (yani aracın garanti kapsamı dışına çıktığı) ve aracın camındaki çerçeve lastiklerinin dış etmenlerden hasar görmüş olabileceğini (dış etmen nedir diye sorduğumda araç yıkarken olabilir dediler! Bu konuda bugüne kadar hiç şikayet geldi mi diye sorduğumda hayır cevabı verdiler! Demek ki araç yıkarken böyle bir sıkıntı bugüne kadar olmadı!) söylediler.


Bu konuyu Almanya Mercedes'e de Aralık 2018 başında ilettim. Onlar da en kısa zamanda bana döneceklerini belirttiler ve hala dönmediler! Mercedes'in kendi yetkili ortakları/servislerinin kusurlarından ya da eksikliklerinden böylece kurtulabilmesi mümkün müdür?

Aydin Aydin 8.440 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Aydin'in Teşekkür Mesajı05 Şubat

  Süreçte beni bilgilendiren ve süreci takip eden Tuğçe hanıma çok teşekkürler.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi05 Şubat

  Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi04 Şubat

  Değerli Müşterimiz, Talebiniz ile ilgili inceleme ve değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirtmek isteriz. Sürecin sonuçlanmasına istinaden tarafınıza en kısa sürede ilgili personelimiz tarafından bilgi verilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi01 Şubat

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları