30 Eylül
#12696017

Mercedes-Benz Yanlış Teşhis Ve Mağduriyet

Bodrum Mercedes-Benz yetkili servisine; 2017 model 09 acg 13* plakalı ve garantisi devam eden c200d aracımla 28.08.2019 tarihinde rölanti düzensizliği ve stop etme şikayeti ile başvurdum. Servis 30.08.2019 tarihinde telefonla beni arayarak yakıt sisteminde sıkıntı olduğunu, tüm yakıt sisteminin değişmesi gerektiğini ve bunun 53.614 TL tutacağını bildirmiştir. Hiçbir işlem yapmamalarını söyleyerek 01.08.2019 tarihinde çekici ile aracımı alarak Yatağan Bosch Car Servise getirdim. Mercedes yetkili Servisinin yakıt sistemi arızalı demesi üzerine 4 adet enjektör ve mazot filtresi orijinali ile değişmiş, hatta enjektör kodlaması Otomol Mercedes servisinde, araç çekici ile getirilerek yapılmıştır. Kodlamadan sonra dahi sistemin düzelmediği Otomol servis çalışanları tarafından görülmüştür. Çalışanlar yeni enjektörlerinde hatalı olabileceğini hatta katalitik konvektöründe değişmesi gerektiğini belirtmişlerdir.


Yakıt sistemindeki tüm sensörler elden geçmiş, hiçbir hataya rastlanmamıştır. Aracım yaklaşık bir ay serviste kalmış, kullanamadığım için mağduriyetim olmuştur. Daha sonra yapılan incelemelerde marş dişlisinin arızalı olduğu tespit edilmiş, parça tarafımca ücreti ödenerek Otomol yetkili servisinden alınmış ve araca takılmıştır. Marş dişlisi değişiminden sonra araçta hiçbir sorun kalmamıştır. Yakıt sistemi arızalı diyen Otomol yetkili servisi yanlış teşhis ile benim mağdur olmama sebep olmuştur. Tüm süreç içerisinde aracım için yapılan tüm masrafların servisiniz tarafından karşılanmasını talep ediyorum. Toplam masraf 15635,27.

İbrahim İbrahim 3.642 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mercedes-Benz Temsilcisi10 Ekim

  Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi02 Ekim

  Değerli Müşterimiz, Talebiniz ile ilgili inceleme ve değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirtmek isteriz. Sürecin sonuçlanmasına istinaden tarafınıza en kısa sürede ilgili personelimiz tarafından bilgi verilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • İbrahim30 Eylül

  Teşekkür eder, kısa sürede dönmenizi temenni ederim.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi30 Eylül

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları