26 Eylül
#12671830

Mercedes-Benz Yağ Yakan Sıfır Araç

3.800₺ Periyodik Servis. Ne yazık ki Mercedes markasının ülkemizde yalnızca adı kalmış. Müşteriyi kandırarak bakım ve servis başlığı altında aldıkları fahiş rakamlar da cabası. Örneklemek gerekirse piyasada yarı fiyatına satılan aynı marka yağı oradan almanız zorunlu. 15 yılda bir değişen fren hidrolik yapı 2 yılda bir değişmek gerekirmiş. Araçtan anlamazsanız mecbursunuz. Anlayanlar itiraz edince de "o zaman garantiniz sonlanır" diye bir tehdit alıyorsunuz. Bir servis normalde yağ+filtre+hava filtresi ve dizel filtreden oluşur. Kandırmacalarla başka kalemler de eklenebilir.


Bizim sıfır aracımız daha ikinci yılı dolmadan yağ yakıyor. Buna müdahale etmiyorlar. Kaput da sensör arızası var ama suçlusu biziz. Sözde aracı çarpmışız ama böyle bir şey de yok. Sensör arızası garantiden değişmezmiş. Motor yağ yakması da keza öyle. O zaman ben size neden 1.000₺'lik servis bedelini 3.800₺ olarak ödeyeyim.


Daha önce de şikayet yazmıştım. Bana bu sorunları çözeceklerine dair söz verdiler ve kibarca davet ettiler. İnanma gafletinde bulunarak şikayeti sildim. Peki bir insanı ikinci kez kandırabilir misiniz? Ne yazık ki askeri gazinolara benzeyen kafeteryasında tüm günümüzü ve paramızı harcadık. Karşılık: birtakım gerekli ve gereksiz metazoru bakım. Tutulmayan sözler, yapılması gereken ama yapılmayan sorunlar, ve yapılmaması gereken değişikler. Siz bence bu "servis" kelimesini ters anlamışsınız. "Saygılarımla" diye sonlandırmak isterdim...

Mustafa Mustafa 5.088 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Mustafa23 Ekim

    Hala bilgi verecekler. Bir arayan Allah'ın kulu olmadı. Maddi manevi büyük rezillik ve mağduriyet yaşadım.

  • Mercedes-Benz Temsilcisi26 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler