21 Ağustos
#12466175

Mercedes-Benz Vites Arızası

2015 model Mercedes c200d AMG sahibiyim akşam hiçbir aksilik olmadan çalışan arabam sabah kontak çevirip yola çıktığımda sanki Sport+ modunda çalışır gibi vitesi geç atıyor fakat gaz yemiyor. Işıklarda duracağım zaman normal bir şekilde vites küçültürken 3. Vitesten sonra seri bir şekilde 2. Vitese sonra 1. Vitese düşürüyor araba tökezliyor, öne eğiliyor. Sıkıntıyı algılayabilmek adına çevre yoluna doğru çıkıp tüm modlarda gaz ve fren tepkilerini test ettim. Bu sefer de gazı sonuna kadar basmama rağmen anlık tüketim 10’un üzerine çıkmayıp boğuk bir ses yaratıp hızlanmadı veya yokuş yukarı çıkarken zorlanmaya karşı vites düşürme hamlesini yapmadı. Bu hareketlerin sonucunda ortalama 80 derecede olan motor ısısı 90 ile 100 derece arasında olmaya başladı. Ne yazık ki işlerimin yoğun olması sebebiyle arabayı servise uzun süre bırakamıyorum.

Alp Alp 7.954 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

  • Mercedes-Benz Temsilcisi22 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

  • Mercedes-Benz Temsilcisi21 Ağustos

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler