02 Ekim
#12712522

Mercedes-Benz Şanzıman Ve Rüzgar Sesi

Mercedes w205 2015 c180 garantisi hala devam eden araç sahibiyim. Mercedes'i büyük beklentiyle aldım ama aracımdaki vites geçişleri ve vuruntu için sayısız şikayette bulundum servislerde bir sürü vites ve ses yüzünden açılmış dosyam var. Mercedes Türkiye yi aradım kaç kere servislerden çözümde bulamadım. Tüm dünyada rüzgar sesi olan aracın akustik camlar olmamasına rağmen test sürüşlerinde sıkıntı yok deniyor. Araçla belli bir hızdan sonra müzik açmadan durulmuyor bu arada garanti devam ediyor. Vites geçişleri için 5-6 kere yazılım güncellendi ama sorun hala devam ediyor. Almanya’ya mail attık hiç sallamadılar.


Araçtaki garantiden yapılan diğer sorunları yazayım. Krank mili sensörü değişti. Sunroof ayakları ve perdesi değişti. Ne yapmamız gerekiyor?


Mercedes araca biniyoruz full servis bakımlı garantisi devam ediyor ama vites geçişleri ve rüzgar sorununu çözemiyorlar. Servisler test sürüşünde evet yazılım güncellenmesi gerekiyor diye araç vites geçişleri için yazılım güncelleyip aracı sıcak soğuk ayarlarını yapıp veriyorlar bir süre sonra yine aynı. Tamam sorunsuz araç yok ama en azından adınıza yakışanı yapıp arkasında durun.

Çağdaş Çağdaş 4.479 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Çağdaş1 g

  17.10.2019 tarihinde Mercedes Benz Türkiye’nin isteği üzerine servis bir kez daha test sürüşü ile verileri alıp Mercedes Benz Türkiye’ye gönderdi.

 • Çağdaş4 g

  Trakya Mengerlere aracı 14.10.2019 tarihi itibariyle götürdüm. Aracın sorunları tekrar teyit edildi. Mercedes Benz Türk ile iletişime geçildiği söylendi. Mercedes Benz Türkiye’nin isteği üzerine kendilerini arayıp bilgisini verdim. Nasıl bir yol izleyeceklerini merakla bekliyorum.

 • Çağdaş09 Ekim

  Aracı aynı şikayetlerden 14.10.2019 pazartesi Mengerler Trakya ya götürüyorum ve Mercedes Benz TR nin isteği üzerine dosya numarasını kendilerine bildiriyorum. Bakalım Ne olacak?

 • Mercedes-Benz Temsilcisi07 Ekim

  Değerli Müşterimiz, Talebinize istinaden dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenmiş olup sonucu tarafınıza bildirilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 444 62 44 numaralı Müşteri İletişim Hattımızı arayarak ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini her zaman, en üst seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Mercedes-Benz markasına ve organizasyonuna olan güveninizin devam etmesini dileriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi04 Ekim

  Değerli Müşterimiz, Talebiniz ile ilgili inceleme ve değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirtmek isteriz. Sürecin sonuçlanmasına istinaden tarafınıza en kısa sürede ilgili personelimiz tarafından bilgi verilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

 • Mercedes-Benz Temsilcisi03 Ekim

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları