Mercedes-Benz Mercedes 0 Km Alındı/ Kronik Arızaların Hepsi Var/Mahkeme Devam Etmekte

Erdal Erdal22 Ekim 17:27

Bu sitede Mercedes Benz markalı araçların şikayet konusu yaptıkları kronik arızaların hepsi benim arabamda var. Kayseri Bayraktarlar servis, bırakın arızaları gidermeyi, üstüne üstlük servis müdürü küfür ediyor, mahkemede yalancı şahitlik yapıyor. Az kaldı, mahkeme ilamını alır almaz buradan yayımlayacağım. Plakam 34 ez***.

Örnek Arıza: 2017 senesinde servise başvurarak ''presafe arızası'' nın giderilmesini talep ettik, servis iş emri açıldı, yapamadılar, aksiyon oluşturup Mercedes'ten destek alacağız dediler, hala yapamadılar. Diğer arızaları say say bitiremem. 23 adet.

2014 yılında 0 km Mercedes E180 AMG aldım. Aldığım günden bu Yana ilk aylardan başlayarak birçok arıza oldu. Garanti süresi içinde meydana gelen arızalardan 1 tanesi olan "yedekleme aküsü arızası " dışındaki hiçbir arızaya onarım uygulamadıkları gibi, garanti den cevap bekliyoruz diyerek oyaladılar. Arızalar: Motor koruma saçından gelen ses radyo ekran bozuk cam tavan gelen kütürtü Yedekleme aküsü arızası, koltuklarda aşınma (sonra yırtılma) (Bu arızalar ilk periyodik bakım gelmeden meydana gelmiştir). 

Daha sonra meydana gelen arızalar: 1- Cam tavan arızası, yolda sürekli kütürtü şeklinde sesler geliyor. 3 kez yapıldı. (Halen arıza devam ediyor). 2- Turbo şarjdan gelen ses (Halen devam ediyor). 3- Pre-safe çarpışma önleme çalışmıyor (Halen iş emri açık yapamadılar). 4-Lastikler iç yanak kısmından yarılıyor (4 takım değişti). 5-Fren diskleri 20.000 km de eğiliyor. Üstünde 5. Takım diskler var. 6-Direksiyon AMG metal kaplamaları açıldı. 7-El freni sürme kolu arızası. 8-Devirdaim pompa arızası. 9-Termostat arızası. 10-Arka LED'lerin dördü de bozuldu. 11-Su depo kapak kaçırıyor. 12-Su hortumları kaçırıyor. 13- Şanzıman 2 ve 4'te vuruntu. 14-Sol dikiz aynası çatırtılı açılıp kapanıyor, bazen açılmıyor, kapanmıyor 15- Motor koruma sacı değişti, darbe yok, zaten darbe alacak yerde değil. 16-Yedekleme akü arızası, değişti. 17-Start/Stop, arıza uyarısı vermemesine rağmen çalışmıyor. 18-Akü Arızası, değişti. 19-Servo Arızası. Unuttuklarım olabilir. 

Bu markayı tercih etme sebebim, sorunsuz bir araca sahip olmaktı ama gördüm ki, gerçekler hiç de öyle değilmiş. En kötüsü servisleri, yanıltma ve oyalama. Beni arayıp, arıza tespiti yaptırdılar, bana garantiden yapılacağına dair belge verdiler, yapmadılar.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 7Yorum

Cevaplar

Mercedes-Benz Logo Mercedes-Benz 23 Ekim 09:52

Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Mertcan 3 hafta önce  

  Sıfır aldığım araçta bitmeyen sorunlar yüzünden bende dava ettim. Çalışanlar ilgisiz vurdumduymaz özellikle servis müdürleri üstten konuşmalar sinirleri geriyor.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Erdal 3 hafta önce  

  Dava sonuçlandı mı?

 • profile-icon Abdulvahab 3 hafta önce  

  Erdal Bey çok geçmiş olsun, kesinlikle Mercedes markasından soğudum ve bu markanın arabasını almam!

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Erdal 3 hafta önce  

  Ben de almam. Arkadaş BMW 520 almış, muhteşem. Makyajlı kasa, ses yok, motor çok seri, vites geçişleri muazzam.

 • profile-icon Tc Mustafa 23 Ekim 22:49  

  Mercedes eskidenmiş kardeşim, 2010 sonrası üretilen yıldızlar ne yazık ki çöp kıvamında, geçmiş olsun.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Erdal 24 Ekim 12:05  

  %100 katılıyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler