21 Ağustos
#12470728

Mercedes-Benz Gaziemir Mengerler Fiyaskosu

İzmir Gaziemir Mengerler şubesine aracımı rutin bakım için bıraktım. İlgilenmelerinde araç teslimde sorun yok teşekkür ederim. Fakat aracımı verdim verdiğime pişman oldum. Aracın yıkanması için Kipa AVM'de yıkatılacaktır diye sorulmuyor Rent A Car arabası yıkar gibi yıkamaya gönderiyorlar. Aracım yıkamadan geldiğinde, yıkamadan önce daha iyi duruyordu. Mercedes Gaziemir Mengerler çalışanlarının arabayı Kipa AVM ye götürürken hor kullanması ile jantım çizilmiş olup lastiğim yarılmıştır. Sorunu Türkiye'nin yollarında buluyorlar böyle bir durum söz konusu olamaz. Ben aracımı Türkiye yollarında 46.000km kullandım sorunsuz bir şekilde. Mercedes servisine güvenerek aracımı teslim ettim fakat özel servislerden farkı kalmamış.

Burak Burak 2.373 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Burak26 Ağustos

    İzmir Gaziemir'de Mengerler servisine aracımı sağlam verdim iftira atılarak zar zor işimi yaptırdım. Aracımı benden habersiz dışarı yıkama bahanesi ile istedikleri gibi çıkartıyorlar ayrıca sözleşmede var diyorlar Mercedes ana bayisinin konudan haberi yok. Aracımı hor kullanarak lastiğimi patlattıkları yetmedi lastik değiştirirken jantın farklı noktalarından levye ile zorlanma izleri oluştu. Yetkilileri ve çalışanlarını lastiği takarken uyarmama rağmen hepsi sağ olsun biz yapacağız merak etme diyerek gönderdiler. Ertesi gün geldiğimde ekte paylaştığım şekilde özen göstermeye çalıştığım jantlarımı nasıl olsa bizim aracımız değil diyerek yetkili servis olmasına rağmen hasar oluşturdular. Benim jantım için özen gösterdiğimi ve bıraktığımda jantımda kusur olmadığını hem servisteki çalışanlar biliyor hem de fotoğraf video mevcut. Olay günü olduğunda herkes olayın farkındaydı ve genel müdür diye koydukları birisi geldi bunu açık yazıyorum çünkü bu jant burda olduğunu nereden biliyoruz diye üstüme iftira attı. Bu iftirayı Mengerler çalışanları da çok iyi biliyor. Ayrıca hataları bastırmak için yine genel müdür yardımcısı hukuki işlem başlatacağını sigorta vs... Bilir kişi gelmesini istedi ama kendi suçları olduğunu çok iyi biliyorlardı ve telefon görüşmesinde olayın aslını öğrenene kadar sesleri çok güzel çıkıyordu. Jantı onlar çizecek benim delilim var gelip bilir kişi diye birisi karar verecek. Mercedes-Benz kullanıcısı olarak yetkili servis diye içine bilinçsiz olarak genel müdür yardımcısı koymaları biraz zoruma gidiyor.

  • Mercedes-Benz Temsilcisi22 Ağustos

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konularda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yapılarak, en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları